שתף קטע נבחר

קרובה של ניר כץ בבוסטון: הוא היה אדם של כולם

שורת ארגונים יהודיים חברו לאירוע בבוסטון לזכר ניר כץ וליז טרובישי, שנרצחו באגודת ההומואים והלסביות בתל-אביב. בת דודתו של ניר: "אהבותיו הגדולות ביותר היו לשותפו לחיים תומס ולשתי חתולותיו"

ארגונים יהודיים בבוסטון קיימו הלילה (יום ה') טקס לזכרם של ניר כץ בן ה-26 וליז טרובישי בת ה-16, שנפלו קורבן למתקפה הרצחנית במועדון "בר-נוער" של אגודת ההומואים והלסביות בתל-אביב במוצאי שבת האחרונה. אבּי נובל, בת דודתו של כץ, אמרה באירוע: "ניר לא 'נפל' לשום סטראוטיפ - לא הומו ולא ישראלי, הוא היה אדם של כולם". היא ציינה שהיום ט"ו באב, "אהבותיו הגדולות ביותר היו שותפו לחיים תומס ושתי חתולותיו".


אבי נובל באירוע. "ניר לא 'נפל' לשום סטראוטיפ - לא הומו ולא ישראלי"

 

קונסול ישראל בניו אינגלנד, נדב תמיר, אמר באירוע כי "חובה לא רק לזכור את מי שאיננו איתנו בעקבות הרצח המזוויע של ניר כץ וליז טרובישי, המשפיע על כל הקהילה הגאה, אלא לקרוא לפעולה של כל מי שנמצא כאן הלילה. כיהודים, איננו יכולים לקבל את השנאה שחברי הקהילה ההומוסקסואלית נאלצים להתמודד עמה מדי יום. כבני אדם וכאזרחי העולם, עלינו להפסיק לגלות סובלנות לחוסר סובלנות".

 

לארגון האירוע על מדרגות "טמפל ישראל" חברו מספר ארגונים יהודים, בהם JCRC, הקרן החדשה לישראל, הליגה נגד השמצה, בני ברית ועוד רבים.

 

מנהלת JCRC, ננסי קאופמן, גינתה בחריפות את המתקפה על אגודת ההומואים והלסביות: "אנחנו משבחים את הגורמים הישראלים הרשמיים שמחפשים באופן מקצועי ובהתמדה את האחראים למתקפה, ויביאו אותם לדין. מחשבותינו ותפילותינו עם הפצועים ועם משפחות הקורבנות". היא ציינה כי ישראל היא "דמוקרטיה תוססת ומגוונת, שבה הומואים ולסביות משרתים בצבא ומשתתפים באופן מלא בחברה. אנחנו מקווים שהמתקפה הזו תשפיע על כולנו לגנות את השנאה ואת צרות האופקים על כל צורותיהם, ולפעול באופן נחוש לבנות חברה מלוכדת יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם של כולם. ניר כץ
צילום: AFP
צילום: תומריקו
שילמה בחייה. ליז טרובישי
צילום: תומריקו
מומלצים