שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנכ"ל תיאטרון באר שבע התפטר

  שבוע לפני פריסת הרפרטואר של עונת המנויים החדשה של תיאטרון באר-שבע, הודיע המנכ"ל נתן דטנר על התפטרותו. "עייפתי. הספיק לי", הוא אומר בראיון ראשון ל-ynet

  אחרי חודשים ארוכים של התלבטויות ולבטים הגיש היום מנכ"ל תיאטרון באר שבע, להנהלה הציבורית של התיאטרון, מכתב התפטרות. דטנר עמד בראש התיאטרון בחמש השנים האחרונות והוביל בין היתר גם את המעבר לאולם הבית החדש במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. את ההודעה על התפטרותו מסר ימים ספורים לפני השקת הרפרטואר של עונת המנויים החדשה בשבוע הבא. התפטרותו תיכנס לתוקף על פי חוזה העסקתו שישה חודשים מיום הגשתה ועם תום הקדנציה השנייה שמילא בתפקיד.

   

  "זה לא כל כך מפתיע", אומר דטנר, שבשנה האחרונה העלה לא מעט טענות לגבי אופן חלוקת התקציבים לתיאטראות הפריפריאליים שאינם יושבים בליבת העשייה התל אביבית ומאבק הישרדות מתיש. "התעייפתי. הספיק לי", הוא אומר בראיון ראשון ל-ynet, "על פי החוזה אני אמור להודיע על התפטרותי חצי שנה לפני חידוש החוזה לקדנציה שלישית על החלטתי בנוגע להמשך הדרך, החלטתי שדי לי. אני רוצה לחזור לשחק ולביים בתל אביב".

   

  אבל עשית את זה ממילא. זה לא שויתרת על תפקידים במרכז במסגרת התפקיד.

   

  "זה נכון, אבל זה קשה לאורך זמן. לא גרתי בדרום ולהיות כל היום בדרכים זה קשה. לשחק ולנהל ולהעביר שעות בדרך, בסופו של דבר גובה מחיר. שש שנים בדרום, אני חושב שזה מספיק"

   

  דטנר לא שולל עמדות ניהול עתידיות. "כשיבוא הג'וב הניהולי הבא אני מאמין שאקח בו חלק", הוא אומר ומדגיש כי אין מדובר בתכניות קונקרטיות. "מעבר לזה אינני רוצה להרחיב. יש לי תיאטרון לנהל בחצי השנה הקרובה עם עונה חדשה שאיתה אסיים את הקדנציה", הוא אומר, "יש לי עוד הרבה עבודה לפניי".

   

  בוועד המנהל קיבלו היום בצער את הודעתו של דטנר. בהודעה לעיתונות מטעם ההנהלה נכתב: "תיאטרון באר שבע, חברי ההנהלה הציבורית והעובדים מוקירים ומעריכים מאד את פועלו של נתן לטובת התיאטרון במהלך כל השנים בהם היה חלק בלתי נפרד ממנו. אנו מכבדים את החלטתו ומאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית והאמנותית".

   

  עירית פוגל-גבע, מנהלת המחלקה לתיאטרון במשרד התרבות אמרה ל-ynet בתגובה להתפטרותו של דטנר: "אני מברכת את נתן דטנר על האומץ לקבל את ההחלטה לעזוב. אני חושבת שזה צעד נבון ומעריכה אותו מאד על כך. מי אמר שניהול חייב להיות לשנים ארוכות? דטנר הוא שחקן מצוין ובמאי נהדר ויכול להיות שעבודת הניהול, שיש בה משהו כפוי הטובה, עשתה לו רע. יש שלב שבו אדם קם ואומר לעצמו: אני הולך לאן שנפשי קוראת לי. אני מקווה שהתקופה שעבר לא תשאיר צלקות אלא תילקח כלמידה להמשך הדרך. להיות מנהל היום זה קשה מאד בעיקר בגלל התחרותיות והקשיים התקציביים ובעיקר כשמדובר בתיאטרון פריפריאלי שמתמודד מול ההיצע של המרכז. בסופו של יום נתן דטנר עשה לבאר שבע טוב, הוא העלה את התיאטרון על המפה והוביל את תכנית ההבראה. עם זאת באולם החדש, אני חושבת, צריך אדם שייקח את התיאטרון כמפעל חייו. יש קושי רב בלהיות גם שחקן, גם במאי וגם מנהל באולם תובעני שכזה. אני מאחלת לו הצלחה ומאד אשמח להמשיך ולראות אותו על הבמות וללוות אותו הלאה. הוא איש יקר כאדם וכמקצוען בתחום".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים