שתף קטע נבחר

חיזבאללה נגד הפרטת הקרקעות: "המשך לנכבה"

אחרי אורבך ויחימוביץ' - גם הארגון הלבנוני תוקף את נתניהו על אישור הרפורמה במנהל, אבל מכיוון אחר לגמרי: "החוק נותן משנה תוקף לגזילת האדמות הפלסטיניות מ-1948"

חוק הפרטת הקרקעות שעבר השבוע בכנסת זכה לביקורת נוקבת מצד ארגונים חברתיים, וכן מגורמים באפוזיציה ואף בקואליציה. אמש (יום ו') הצטרף עוד מתנגד לרפורמה במנהל מקרקעי ישראל - מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

 

ארגון חיזבאללה פרסם הודעה שבה הצהיר כי החוק שאושר בקריאה שנייה ושלישית - אחרי מאבקים לא פשוטים שהוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו - "נותן משנה תוקף לפשע גזילת האדמות והרכוש השייכים לפליטים הפלסטינים מהנכבה של שנת 1948".

 

בהודעה גינה ארגון הטרור השיעי את "סדרת הפשעים הציוניים" שנעשו לטענתו לאחרונה, ואת "הפשע שמתבצע בתמיכה אמריקנית מלאה". חיזבאללה הוקיע את "המזימה שחרפתה גלויה מצד מוסדות הקהילה הבינלאומית, האו"ם, זרועותיהם השונות והגורמים האמונים על ההגנה על זכויות האדם באיחוד האירופי". הארגון הלבנוני תקף גם את "העמדה הערבית הרשמית חסרת האונים כלפי חיסול הזכויות הערביות בפלסטין הכבושה".

 

בתחילת השבוע הציגו ערביי ישראל את התנגדותם לחוק. ועדת המעקב העליונה שלחה מכתב ליושב ראש הכנסת וליועץ המשפטי לממשלה ובו דרישה כי יפעלו לסיכול אישורו של החוק המפלה קשות את האוכלוסייה הערבית בישראל. "החלופה המוצעת תחרוץ את דין הקרקעות המועברות לקק"ל לשמש לטובת אזרחי המדינה היהודים באופן בלעדי", טענו.

 

יו"ר סיעת בל"ד, ג'מאל זחאלקה, כינה את אישור החוק "שוד הקרקעות הגדול", ואמר כי "החוק יחסום בפני ערבים מגורים במאות יישובים. הציבור הערבי אינו מכיר בתוקפו של החוק וכל ההסכמות הנובעות ממנו אינן לגיטימיות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה.
צילום: AFP
נתניהו מצביע בעד החוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים