שתף קטע נבחר

אבו מאזן נבחר לראש פתח: "ירושלים בירתנו"

הנשיא הפלסטיני היה המועמד היחיד וזכה לתשואות מאלפי צירי הוועידה בבית לחם. "אנחנו פה להשיג את היעד של העם הפלסטיני - לשחרר את האדמה", אמר. הוא פנה לפארוק קדומי, שהאשים אותו ברצח ערפאת: "כולנו טועים, כולנו סולחים"

בחירות עם מועמד אחד: תנועת פתח בחרה בצהריים (שבת) במסגרת הוועידה הכללית שלה בבית לחם פה אחד בנשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לעמוד בראשה. "אנו פה כדי לשחרר את האדמה הפלסטינית ולהקים את מדינתנו שבירתה ירושלים", הוא אמר בנאום שנשא מיד אחרי בחירתו.

 

אלפי צירים בוועידה עמדו והריעו לאבו מאזן אחרי שמזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אל-רחים, הכריז על הבחירה בו. הנשיא הפלסטיני היה המועמד היחידי לתפקיד.

 

אבו מאזן אמר בנאומו כי תנועת פתח, למרות כל הנסיונות לחסל אותה,

 המשיכה לפעול ולשרוד את הקשיים: "פעם אחר פעם קמנו מבין ההריסות והכישלונות, והוועידה הזו היא ועידת התנופה וההתרוממות של התנועה האדירה הזאת, שירתה את הירייה הראשונה במאבק הפלסטיני.

 

"אנו פה מתוך רצון מלא להשיג את התקווה ואת היעד של העם הפלסטיני", הדגיש אבו מאזן, וציין גם כי "תנועת הפתח נחושה לשחרר את 11 אלף האסירים הפלסטינים בבתי הכלא הישראליים". 

 

בסוף הנאום פנה הנשיא הפלסטיני ברוח של פיוס לפארוק קדומי, מספר 2 באש"ף, שלאחרונה האשים אותו בשותפות עם ישראל ברצח יאסר ערפאת. "כולנו בני אדם, כולנו טועים וכולנו סולחים", אמר אבו מאזן.

 

הפעם הוא לא נגע בפירוט בנושא התהליך המדיני, אך בפתיחת הוועידה השבוע, אבו מאזן דיבר על ההבנות אליהן הגיע מול ישראל בערבות אמריקנית. אלו כללו לדבריו את כל ירושלים המזרחית,

 את בקעת הירדן וכן את החלקים בים המלח הנמצאים בתוך הגדה המערבית, "אבל עכשיו הישראלים מנסים להתכחש וליצור עובדות בירושלים, ולטעון שירושלים מאוחדת תחת ריבונותם", אמר אז.

 

צירי הוועידה ימשיכו בדיונים, כאשר מחר אמורה להתקיים מערכת סוערת לבחירת 18 חברי הוועד המרכזי של התנועה, ו-80 חברי המועצה המהפכנית. הבחירות נדחו כבר כמה פעמים בשל ריבוי המועמדים וחוסר ההסכמה, כשהנושא העיקרי שבמחלוקת ממשיך להיות מעמדם של הצירים מרצועת עזה, ששלטון חמאס מנע את בואם. הוועידה תינעל כנראה ביום שלישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן בבית לחם
צילום: AFP
מומלצים