שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנוף להצלחה

  אחרי שעבד שנים במנופים במסגרת העסק המשפחתי, דוויקו עושה מהפך בחייו ומוציא אלבום בכורה, עם מעט עזרה ממשפחת פוליקר. "אם לא מעיזים בחיים, אי אפשר להגיע לשום מקום", הוא אומר. בואו לשמוע את השיר "ברחוב שלך"

  דוויקו הוא לא אחד מאותם כוכבי-אינסטנט שזכו להצלחה בגיל 20. דוויקו, בן 48, נשוי עם שלושה ילדים, שעבד שנים בעסק המשפחתי של מנופים ושינוע, החליט לזנק אל תוך המים ולעשות בחייו מהפך מוזיקלי.

   

  דוויקו, או בשמו האמיתי, דוד שאלתיאל, ניזון מהמוזיקה היוונית מאז שהיה ילד קטן. הוא הפך לאספן גדול של המוזיקה ולפני כעשור התחיל גם לשיר. החודש הוא עתיד להוציא את אלבום הבכורה שלו, "יאסו קאזנז'ידיס", אלבום שמורכב כולו משיריו של הזמר היווני סטליוס קאזנז'ידיס. כאן תוכלו להאזין לטעימה מהאלבום לשיר "ברחוב שלך".

   

  דוויקו הוא בן לניצולי שואה מיהדות סלוניקי. "בבתים האלה, המוזיקה היוונית ליוותה אותנו גם בשמחה וגם בכאב", הוא אומר, "גדלתי על המוזיקה הזאת, ובשמחות וחתונות תמיד עמדתי בצדי הבמה והקשבתי, כל מה שעניין אותי זה הלהקה והבוזוקי. אספתי את המוזיקה הזאת לאורך כל חיי, דרך אבי, שהיה מקושר עם אספנים ואנשים מתוך הקהילה בארץ, שאספו מוזיקה שהביאו מיוון, בהתחלה בתקליטים ואז בסלילים. עד היום יש לי את הסלילים המקוריים ואת הפטיפונים הראשונים של התקופה, אחר כך נכנסו גם הדיסקים".

   

  מסתבר שעל המהפך של דוויקו מאספן לזמר אחראים שני חברים. הראשון הוא מרגריטיס, "אחד האספנים הגדולים ביותר בארץ של מוזיקה יוונית בפרט ויוונית בכלל, שהיתה לו תחנת רדיו משלו ובמשך 24 שעות היינו שמים מוזיקה ביחד ושרים את השירים".

   

  השני הוא חברו של דוויקו, יהודה פוליקר. לפני כעשר שנים פוליקר הגיע ליום הולדתו של דוויקו ושם שמע אותו שר לראשונה. "הוא החליט שאני צריך להמשיך לשיר והזמין אותי להופיע איתו בטלוויזיה. הייתי איתו ב'טברנה' וזה נתן לי כוח להגשים את החלום".

   

  מהמנוף למוזיקה

  על אלבומו הראשון דוויקו החל לעבוד לפני כשנתיים וחצי. תחילה פוליקר היה אמור להפיק את השירים, אך בשל לוח זמנים צפוף זה לא הסתדר. מי שתפס את כסא המפיק הוא אחיינו, הזמר והמוזיקאי יוני פוליקר, מי שגם תירגם את השירים לעברית. פוליקר הצעיר תירגם שלושה שירים ומשם זה התגלגל. בנוסף, החל הפזמונאי ואיש המוזיקה יעקב גלעד לעבוד עם דוויקו בתור יועץ אמנותי.

   

  "אני באמת מקווה שמכאן יפתחו דלתות לעולם המוזיקה", מסכם דוויקו, "בגיל הזה, אני בהחלט עושה מהפך בחיים שלי. עד עכשיו התעסקתי במנופים, במקצוע שהוריש לנו אבא בעסק משפחתי, אבל אני משכתי ומשכתי לכיוון המוזיקה. אמנם צריך הרבה אומץ בשביל זה, אבל אם לא מעיזים בחיים, אי אפשר להגיע לשום מקום. אני מקווה שכך זה רק ימשיך".

   

  ברחוב שלך (מילים: יוני פוליקר, לחן: יווני)

  אני עובר ברחוב שלך

  היה פה עולם שאיננו

  בתים קטנים גגות מפח

  היה לי פעם אותך

   

  מה שהיה נמחק מזמן

  למי יש חיים למי יש זמן

  הייתי מחזיר את הכל

  אם רק הייתי יכול

   

  יש רגעים שבהם אין כבר כלום

  רק שמץ של געגוע

  אותו עולם נראה מושלם

  כשכלום לא היה ידוע

   

  אני עובר ברחוב שלך

  פוגש אנשים שהכרנו

  כל אחד מזכיר אותך

  זה יופייך שאיננו נשכח

   

  מה שהיה נמחק מזמן

  למי יש חיים למי יש זמן

  הייתי מחזיר את הכל

  אם רק הייתי יכול

   

   יש רגעים...

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוויקו. בהחלט עושה מהפך
  צילום: ליאור נורדן
  צילום: שי רוזנצוויג
  פוליקר. הביא את דוויקו ל'טברנה'
  צילום: שי רוזנצוויג
  לאתר ההטבות
  מומלצים