שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אנשי קולנוע גאים משיקים קמפיין נגד הומופוביה

  בעקבות פיגוע הירי במרכז ההומו-לסבי בתל אביב הושק קמפיין קולנועי הסברתי שמטרתו לעודד סבלנות ושיוויון בחברה

  בעקבות הרצח ברחוב נחמני בתל אביב, משיקים יוצרים, במאים ומפיקים חברי הקהילה הגאה קמפיין הסברתי למען שוויון, אהבה ומניעת הומופוביה בישראל. "קמפיינים כאלה קיימים בכל העולם מזה שנים. בעקבות האירועים האחרונים, נראה לנו שהגיע הזמן לעשות את זה גם בארץ", אומר יאיר הוכנר, במאי קולנוע ומנהל פסטיבל הסרטים הגאה בתל אביב שעומד מאחורי היוזמה.

   

  במהלך הפגישה הראשונית שנערכה אתמול בסינמטק תל אביב הוחלט כי בשבועות הקרובים יצולמו וייערכו סרטונים קצרים בני 30 שניות עד שתי דקות שייפנו למגזרים שונים בציבור הישראלי ויעסקו בנושאי שוויון זכויות בניסיון למנוע אקטים של אלימות כלפי הקהילה. "אנחנו זקוקים לזה באופן נואש ומה שקרה לפני שבוע וחצי רק מוכיח את זה", אומר הוכנר. "כשקוראים את הטוקבקים לכתבות שעולות באינטרנט בנושא מבינים עד כמה חשוב קמפיין ידידותי לשאר החברה שיסייע לנו לפתוח את העיניים".

   

  שותפו של הוכנר ליוזמה, הבמאי עידן שגיב-ריכטר, מדגיש כי מדובר בקמפיין ראשון מסוגו בארץ. "אנחנו מאמינים שבכוחו של הקולנוע לשנות את פני החברה ומנסים להעביר באמצעים אמנותיים מסר חזק וברור: אם ישראל רוצה להיות כשאר המדינות המתקדמות, עליה להכיר בקהילה ההומוסקסואלים, לסביות, טרנסג'נדרים וביסקסואלים מכל המגזרים ובאופן מלא", הוא אומר.

   

  "על המדינה לשנות את החקיקה הקיימת ולצאת מגדרה באכיפת האלימות וההסתה שמתחילה בכנסת ונגמרת ברחוב, עוברת מהצקות לילדים ובני נוער בבתי הספר ומסתיימת באפליה במקומות העבודה.

  ישראל צריכה לאפשר קיום של מקומות בטוחים לאלו מאתנו שזהותם המינית או המגדרית שונה, בכל מקום, לא רק במרכז תל אביב. לבני הנוער ולהוריהם אנחנו שולחים מסר חיובי: היו מי שאתם, אהבו את עצמכם ויאהבו אתכם בחזרה, ככה כמו שאתם".

   

  בין המשתתפים בפרויקט עד כה גם הבמאים איל גולדברג, ניצן גלעדי, יריב מוזר ויאיר קדר, הסופרים והתסריטאים אילן שיינפלד ורינת שניידובר, המפיקה קלה לוין והצלם עמנואל טורטי. כל הסרטים יופקו בהתנדבות מלאה על ידי יוצריהם ויועמדו לרשות הציבור במטרה להקרינם ברשתות השידור המרכזיות ובאתרי האינטרנט לצד שידור במסגרות החינוך ובגופי האגודה הגאה.

   

  את הפרויקט ילווה בהתנדבות גם משרד הפרסום פוגל-אוגילבי ובימים אלה נעשית פנייה לחברים נוספים מתוך הקהילה הלהט"בית להצטרף לפרויקט. "אנחנו מאד מקווים שנצליח לשכנע את הרשות השנייה לשדר חלק מהסרטונים שמתחילים להצטלם כבר בסוף השבוע הקרוב", אומר הוכנר. "זה פרויקט התנדבותי לחלוטין שנעשה מתוך בהילות וחשיבותו של הנושא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הוכנר. "אנחנו זקוקים לזה"
  צילום: קובי קלייטמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים