שתף קטע נבחר

מחמאות בארה"ב לקונסול תמיר: דיפלומט מבריק

קונסול ישראל בבוסטון, נדב תמיר, ינחת היום בארץ לבירור בעקבות מכתב בו מתח ביקורת על ממשלת נתניהו, אך בארה"ב הוא זוכה למחמאות רבות: "דובר נהדר של ממשלת ישראל"

"אני מכיר את הקונסולים הכלליים של ישראל ב-30 השנים האחרונות, ואני לא חושב שלישראל היה נציג יותר יעיל בניו אינגלנד מאשר נדב תמיר", כך אמר לעיתון "בוסטון גלוב" סטיב גרוסמן, בעבר נשיא השדולה למען ישראל בוושינגטון (איפא"ק) וראש המפלגה הדמוקרטית בארה"ב בשנות ה-90.

 

תמיר, העומד במרכז סערה דיפלומטית בעקבות מברק שהפיץ תחת הכותרת "הרהורים נוגים על יחסי ישראל ארה"ב", ינחת היום בישראל לבירור רישמי במשרד החוץ לאחר ששר החוץ, אביגדור ליברמן, התייחס לתקרית וטען כי "אם מישהו לא שלם ולא יכול לחיות עם המדינויות של הממשלה - הדרך היא לא להשמיץ ולהדליף אלא להתפטר". אולם

דווקא רחוק מהבית זוכה תמיר בארצות הברית לכתבה מפרגנת ולמחמאות מקיר לקיר. 

 

כמה ממנהיגיה רבי ההשפעה של הקהילה היהודית בניו אינגלנד יצאו להגנתו של תמיר בכתבת השער שפרסם העיתון. "הוא זכה בשלוש שנותיו כקונסול הכללי להערכה רבה על יושרתו ועל יכולתו לבנות יחסים בתוך הקהילה ועם לא יהודים", צויין בכתבה - שהדגישה כי הקהילה היהודית ממתינה לשובו: "הם מצפים שישלים את שנתו הרביעית בתפקיד כאן".

 

סטיב גרוסמן, המקורב לנשיא לשעבר ביל קלינטון ולמזכירת המדינה הילרי קלינטון, לא קרא את המברק השנוי במחלוקת ששיגר תמיר, אולם סבור כי הקונסול פעל בתום לב. "אני חושב שהוא מאמין שיש לו מחויבות לספק לממשלה מידע רלוונטי במועד, שיאפשרו לה לקבל את ההחלטות הטובות ביותר שישפיעו על הממשלה ועל יחסי ישראל-ארה"ב. אני חושב שזה לגיטימי לחלוטין וחלק קריטי בהגדרת התפקיד", הסביר. 

 

גרוסמן הדגיש כי הקהילה בבוסטון, שעומדת מאוחדת מאחורי תמיר, היא הקהילה היהודית השישית בגודלה בצפון אמריקה ובסיס חשוב לישראל. לדבריו, הקונסול בנה מערכת יחסים המבטיחה תמיכה חזקה במדינת ישראל אם יפרוץ סכסוך נוסף במזרח התיכון, ואף ציין לשבח את יעילותו בהסברת האילוץ של ישראל לצאת למבצע "עופרת יצוקה" בעזה.

 

"הוא הדיפלומט הטוב ביותר שעבדתי איתו", אמרה לעיתון ננסי קאופמן, מנכ"לית המועצה לקשרי הקהילה היהודית בבוסטון. "הוא מתחשב, הוגן, בעל תבונה. הוא שותף מדהים שייצר והוביל מאז בואו לכאן תמיכה ברחבי בוסטון", הוסיפה.

 

נשיא הוועד היהודי-האמריקני בבוסטון, קן לוין, מתאר את נדב תמיר כשליח

מצטיין עבור המדינה. "אני חושב שהוא דובר נהדר של ממשלת ישראל, בהציגו את הצד של ישראל בפני הקהילה הלא-יהודית כאן בבוסטון".

 

גם אילן טרוין, ישראלי העומד בראש המרכז ללמודי ישראל באוניברסיטת ברנדייס, מצטרף למחמאות. "הוא דיפלומט מהמבריקים בדרג הביניים במשרד החוץ הישראלי. כשאתה מזכיר את שמו של נדב תמיר במשרד החוץ, עיני האנשים מבריקות", סיפר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמז לפיטורים. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים