שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרס יצחק שדה

  "צבעוני ארבע" של גיורא רום (ידיעות ספרים) ו"כח צביקה" של צביקה גרינגולד (מודן) זכה בפרס יצחק שדה לספרות צבאית ל-2009

  הוכרזו הזוכים בפרס יצחק שדה לספרות צבאית לשנת 2009; מדובר ב"צבעוני ארבע" של גיורא רום (הוצאת ידיעות) ו"כח צביקה" של צביקה גרינגולד (מודן). שווי הפרס הוא 25,000 שקל והוא יוענק בטקס ממלכתי שיתקיים בבית הפלמ"ח בנובמבר. השופטים שכיהנו השנה בוועדת הפרס היו ד"ר אפרים סנה (שימש גם כיו"ר הועדה), פרופ' דיתי רונן ותא"ל (מיל') עמוס גלבוע.

   

  על "צבעוני ארבע" כתבו השופטים "הספר ראוי לפרס יצחק שדה בהתוותו את מסלול השבי כחלק מהתמודדות

  צבאית, אך הרבה מעבר לכך, הוא ראוי לפרס על איכותו הספרותית. היא ניכרת בשלושה פרמטרים מרכזיים המכוננים כל יצירה ספרותית באשר היא: הסיפור עצמו (מהו הסיפור, הנרטיב), דרכי המבע הספרותיות בהן נוקט המחבר כדי להביע ולבטא את סיפורו (כיצד מסופר הסיפור), והעריכה. הספר עומד בכבוד ברמה גבוהה בכל אחד משלושת הבחינות הללו".

   

  "צבעוני ארבע" מספר את סיפורו של האלוף גיורא רום, טייס קרב לשעבר ומפקד טייסת, שנפל בשבי המצרי ובכל כוחות הנפש שמר על זקיפות קומה ועל צלם אנוש גם בימי התופת.

   

  "כח צביקה" מספר את סיפורו של גרינגולד (צביקה גרינגולד הוא יליד קיבוץ לוחמי הגטאות, בן ללוחמי גטו ורשה) , שבהיותו קצין שריון קרבי בן 21 נקלע באקראי לתוך תופת האש של מלחמת יום הכיפורים. לאחר שנפגע טנק אחד, הוא עובר לטנק אחר ולעוד טנק, וכך, במשך 24 שעות רצופות, הוא נלחם ללא אוכל או שתייה, כשהוא פצוע מכוויות.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צבעוני ארבע. סיפור על שבי וזקיפות קומה
  עטיפת הספר
  כח צביקה. תופת יום הכיפורים
  עטיפת הספר
  לאתר ההטבות
  מומלצים