שתף קטע נבחר

סוף מיתון? הגירעון המסחרי של ארה"ב שוב גדל

הגירעון המסחרי גדל ב-4% והגיע ביוני לרמה של 27 מיליארד דולר, אחרי שבמאי הוא ירד ל-26 מיליארד דולר; הגירעון התקציבי ממשיך לתפוח והגיע ביולי ל-1.27 טריליון דולר

הגירעון הפדרלי - הגירעון התקציבי של ארצות הברית - ממשיך לשבור שיאים. הגירעון הגיע בחודש יולי לשיעור שנתי מצטבר של 1.27 טריליון דולר. כך דיווח היום (ד') משרד האוצר האמריקני.  

 

הממשל רשם בחודש יולי גירעון של 180.7 מיליארד דולר, מעט יותר מהערכות המוקדמות של הכלכלנים. ממשל אובמה צופה כי בשנת הכספים הנוכחית, המסתיימת ב-30 בספטמבר, יגיע הגירעון הפדרלי ל-1.84 טריליון דולר, יותר מפי ארבע מהגירעון הפדרלי שנרשם שנה אחת קודם-לכן.

 

המשק מתאושש, הגירעון המסחרי שוב גדל

בתוך כך, עלה בחודש יוני גם הגירעון המסחרי של ארה"ב ב-4% והגיע ל-27 מיליארד דולר, לעומת 26 מיליארד במאי. כך דיווח היום משרד המסחר בממשל האמריקני. הגירעון במאי היה הנמוך ביותר בעשור האחרון. הסיבה לכך היא חיובית: לראשונה מזה 11 חודשים נרשם בארה"ב גידול בייבוא, בשל ההתאוששות ההדרגתית של המשק האמריקני מהמיתון החמור ביותר שפקד אותו מאז מלחמת העולם השנייה.   

 

יבוא הסחורות והשירותים לארה"ב גדל ביוני ב-2.3% והסתכם ב-152 מיליארד דולר. עיקר הגידול נרשם בייבוא הנפט, שזינק ב-23.8% והסתכם ב-21.5 מיליארד דולר. הייצוא האמריקני גדל ב-2% והסתכם ב-125.8 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמריקה: המיתון נחלש? הבזבוז חוזר
צילום: AP
מומלצים