שתף קטע נבחר

הרב בורשטיין: "אין פוסק שמתיר לרווקה להרות"

ראש מכון פוע"ה טען בכנס בקריה האקדמית בקרית אונו כי הרב יובל שרלו חזר בו מההיתר שנתן, נוכח פנייה מהרב אהרן ליכטנשטיין. הרב שרלו מסר ל-ynet בתגובה: "מי שרוצה לדעת את עמדתי - שייפנה אלי"

ראש מכון פוע"ה לפתרון בעיות פוריות על-פי ההלכה, הרב מנחם בורשטיין, אמר הבוקר (יום ה') כי "אין פוסק בעולם המתיר לרווקה ללדת". הרב בורשטיין אמר את הדברים בכנס שנערך בקריה האקדמית אונו, וטען כי למרות שהרב יובל שרלו אישר בעבר לרווקה המתקרבת לגיל 40 להיכנס להריון מתרומת זרע - הוא חזר בו מהפסיקה.

 

"הרב שרלו אמר שיחזור בו מפסיקתו אם הרב אהרן ליכטנשטיין יאמר לו לעשות זאת, והוא אכן חזר בו", טען הרב בורשטיין. ואולם, בבדיקה שערך ynet עם הרב שרלו הטענה לא אושרה ולא הוכחשה. "מי שרוצה לדעת את עמדתי בעניין - שיפנה אלי", מסר הרב.

 

דבריו של הרב בורשטיין נאמרו בכנס שנערך תחת הכותרת "הורות בכל מחיר?". הרב בורשטיין הציג את הבעיה ההלכתית בתרומת זרע לרווקה ואמר: "כל המאמץ שאנחנו עושים לטיפולים והזרעה נועד כדי לבנות משפחה, וכאן נפגעת מסגרת המשפחה. היהדות

איננה מאפשרת אושר של אחד על חשבון השני, ומוכח שלילד שנולד לרווקה מהפריה מלאכותית נגרם סבל של ממש".

 

בנוסף, הרב בורשטיין גילה כי בימים אלו עוסק המכון בראשותו גם בסוגיה של נישואים בין הומוסקסואלים ולסביות. 

 

את הכנס הנחה ראש המרכז למשפט רפואי וביו-אתיקה בקריה האקדמית אונו, ד"ר גיל סיגל. בדבריו ציין כי "ישראל היא 'מעצמת פריון', וניצבת בראש החזית העולמית בהולדת ילדים ביולוגיים". הוא הציג את את תמונת המצב העכשווית ואמר כי האימוץ בישראל הוא האפשרות האחרונה, וכי המדינה נמצאת במקום הרביעי בעולם בהפריות מלאכותיות. לצד זאת ציין ישנה מגמה של שאיפה ל"ילד מושלם", וכ-98% מבקשות ההפלה מאושרות, כשהסיבות למהלך הן מגוונות, ונעשות גם על פגמים לא-מהותיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שרלו. לא מאשר ולא מכחיש
צילום: עופר עמרם
הרב בורשטיין. חזר בו?
צילום: קובי נחשוני
מומלצים