שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תפקיד חייה

  במחזה על חייה של עפרה חזה תמצאו הרבה רגש והרבה מוזיקה, אבל לא את סיום דרכה הטראגי. רגע לפני שהוא מגיע לבמה פגשנו את ליאל קולט, הדמות הראשית במחזה, וגם את היוצרים והשחקנים האחרים, שהתרגשו מאוד מהמעמד

  זה היה רק עניין של זמן עד שסיפורה של עפרה חזה, אחת מהזמרות הגדולות בתולדות המדינה, יגיע אל הבמה. המחזה, שייקרא בפשטות "עפרה" ויעלה באוקטובר בתיאטרון הצפון, מסתובב כבר כמה שנים במוחותיהם הקודחים של בצלאל אלוני, מנהלה המיתולוגי והבמאי אלון אופיר.

   

  לאחר מגעים עם תיאטראות שונים, הוחלט לבסוף להעלותו בתיאטרון הצפון, שם תעלה ההפקה למרות התנגדותם של בני משפחת חזה, שקראו לאלוני להניח לנושא. גם נושא הליהוקים היה טעון, כאשר בין המועמדות הסופיות עלו שמותיהן של גלית גיאת והדר עוזרי ("כוכב נולד"). לבסוף נבחרה לתפקיד הזמרת ליאל קולט.

   

  עלילת המחזה מבוססת על הספר "מכתבים לעפרה" של בצלאל אלוני, המנהל האישי המיתולוגי של הזמרת המנוחה. בדומה לספר, גם המחזה יגולל את סיפור חייה של חזה החל מ-1977, שנה משמעותית בתולדות המדינה בכלל ובקריירה של חזה בפרט, ועד לסוף שנות ה-90, חתונתה עם איש העסקים דורון אשכנזי ופרידתה מהמנהל אלוני. בנוסף, ישולבו במחזה 24 שירים בולטים מהקריירה הענפה שלה.

   


  אלוני ואופיר. הרגעים היפים של חייה

   

  היום (א') נערכה בתל-אביב מסיבת עיתונאים בה נחשף הצוות הסופי של ההצגה. הזמרת-חיילת קולט בתפקיד חזה הוצגה לצד לירון סלע, שתגלם במחזה את עפרה "הביתית", פן שלא נחשף בחייה של חזה.

   

  הבמאי אופיר הסביר את הפיצול: "לא רציתי לקחת את ההצגה למקום ריאליסטי. רציתי לתת מקום לדמיון. החלוקה בין שתי שחקניות מראה את הפיצול באישיות של חזה - מצד אחד הציבורית, שהופיעה על הבמות וכבשה את העולם, ומצד שני יש את עפרה השורשית, הביתית, הנערה מהשכונה. אני חושב שלאורך השנים שתי העפרות התרחקו אחת מהשנייה. הניתוק הזה הביא בסוף למותה".

   

  רק זכרונות טובים

  סוף דרכה הטראגי של חזה מוזכר במחזה בצורה מינורית בלבד. אלוני, שגם עיבד את הספר לתסריט ההצגה, אמר ל-ynet: "כמו בספר, כתבתי רק על התקופה המשותפת שלי איתה, שנגמרה כשהיא התחתנה עם דורון. בחרתי להתמקד בקריירה העשירה שלה, בכל מה שהיא עשתה בחיים.

  לא הרבה יודעים על ההצלחה האדירה שלה בעולם, על כל מה שהיא עשתה. המחזה יציג צדדים אחרים באישיותה". גם ירדנה ארזי, הצ'ילבה המיתולוגית לא קיימת במחזה, שמתמקד בצדדים החיוביים יותר בקריירה הארוכה של חזה. 

   

  את אלוני מגלם במחזה גברי בנאי, שעבד לא מעט עם חזה, למשל בסרט "שלאגר". "כשליאל קולט שרה היו לי דמעות בעיניים", הוא אמר לאחר מסיבת העיתונאים. "זה ריגש אותי מאוד". בנוסף, בנו של גברי, אורי, מגלם בהצגה תפקיד כפול, הן של אחיה של חזה והן של בעלה. "זה כיף לעבוד עם אבא", אמר, "אנחנו לא מגלמים אב ובנו בהצגה, אבל יש לנו לא מעט סצינות משותפות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חזה ז"ל. שתי פנים לכוכבת
  צילום: לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים