שתף קטע נבחר

ארה"ב: גנבי 130 מיליון כרטיסי אשראי - לדין

אתמול (ב') הודיעו רשויות התביעה ביו ג'רסי, כי העמידו לדין את אלברט גונזלס ושני שותפיו הרוסים ששמם לא הותר לפרסום, על גניבת הזהות ופריצת מערכות המחשב הגדולה ביותר בתולדות ארה"ב: 130 מיליון מספרי כרטיסי אשראי גנובים

הרשויות האמריקאיות הכריזו אתמול (ב') על העמדה לדין בגין מה שנחשב כגניבת הזהות והפריצה למערכות מחשב - הגדולה ביותר בתולדות המדינה. במהלכה, נגנבו מעל 130 מיליון מספרים כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב בנקאיים.

 

שלושה גברים הואשמו באחריות לחמש פריצות חמורות בהן נגנבו מספרי הכרטיסים מהחברות Heartland Payment System, 7-Eleven Inc ו-Hannaford Brothers Co, מסרו התובעים הפדרליים בהודעתם.

 

 

החשודים פרצו גם לשתי חברות פרטיות לא ידועות, נמסר ממשרד התובע הכללי במדינת ניו-ג'רזי. אלברט גונזלס (28) ממיאמי ושני שותפיו הרוסים ששמם לא הוזכר הואשמו בדבר העבירה, בכך שסרקו אחר נקודות תורפה במערכות המחשב של כל החברות ברשימת "פורצ'ן 500", גנבו משם מידע, שאותו ניסו למכור למספר קונים, נאמר בהודעתו של התובע הכללי.

 

באחד המקרים, החשודים בדקו את אחד הסניפים המקומיים של רשת קמעונאית בכדי לזהות את אופן פעולת מערכות המחשב בקופות ואז, לאחר חקר מעמיק יותר של אבטחת מערכות המחשב, הקימו שרת ששימש כפלטפורמת הפריצה. "השרתים הללו, הממוקמים בניו-ג'רסי וברחבי העולם נוצלו על ידי קושרי הקשר, כדי לשמור מידע הקריטי להצלחת הפריצות" אמרו התובעים. "ניתן לומר כי זהו אירוע גניבת הזהות הגדול ביותר שהובא לדין על ידי משרד המשפטים האמריקאי".


פורסם לראשונה 17/08/2009 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גנבו 130 מיליון כרטיסי אשראי
צילום: index open
מומלצים