שתף קטע נבחר

קרן המטבע: "ההתאוששות העולמית החלה"

לדברי הכלכלן הראשי של הקרן, ההתאוששות לא תהיה פשוטה, מאחר והמשבר הותיר צלקות עמוקות, שישפיעו על ההיצע והביקוש במשך שנים

ההתאוששות הגלובלית מהמיתון החלה, אך יש צורך באיזון עדין מחדש של הכלכלות כדי להבטיח את המשכיות ההתאוששות. כך אמר אמש (ג') הכלכלן הראשי של קרן המטבע הבינלאומית, אוליבייה בלאנשרד, במאמר תחת הכותרת: "מקיימים את ההתאוששות הגלובלית".

 

 

בלאנשרד הזהיר כי לא ניתן להחיל על המיתון וההתאוששות הנוכחיים מודלים ניתנים לחיזוי שמבוססים על העבר. לדבריו, "ההתאוששות לא תהיה פשוטה. המשבר הותיר צלקות עמוקות, שישפיעו גם על הביקוש וגם על ההיצע במשך שנים רבות".

 

"המיתון הגלובלי הנוכחי רחוק מלהיות נורמלי", אמר בלאנשרד. לדבריו, "במדינות מפותחות, המערכות הפיננסיות סובלות מתפקוד לקוי חלקי, וייקח להן זמן רב למצוא את הצורה החדשה שלהן". השווקים המתפתחים לא יראו ככל הנראה את הזרמות ההון חוזרות לרמות של לפני המשבר במשך כמה שנים, וארה"ב, שממנה החל המשבר, "היא חיונית לכל התאוששות עולמית", אמר בלאנשרד במאמר.

 

לדברי בלאנשרד, הצריכה הפרטית בארה"ב, שאחראית על כ-70% מסך הפעילות הכלכלית במדינה וכן על חלק ניכר מהביקושים העולמיים, לא תחזור לרמותיה של לפני המשבר, והאמריקנים לא יחזרו "לצרוך בלי חשבון". ארה"ב תקבל תמיכה מירידה בעודף המסחרי של סין, שתצטרך לעודד את אזרחיה לחסוך פחות ולהוציא יותר. הגדלת הייצוא מארה"ב והייבוא מסין יתרמו לצמיחה עולמית בת קיימא.  


פורסם לראשונה 18/08/2009 22:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים