שתף קטע נבחר

יעלון: שלום עכשיו הם וירוס; רה"מ יזמנו לבירור

המשנה לראש הממשלה השתתף השבוע בכנס פעילים של משה פייגלין בליכוד, זכה לקבלת פנים אוהדת - ושיחרר את לשונו: "אנחנו עוסקים בסוגיה שהווירוס, שהם 'שלום עכשיו' ואם תרצו האליטות - הנזק שלהם גדול מאוד". לשכת ראש הממשלה: נתניהו ישוב מחופשה - ויזמנו לשיחה בארבע עיניים

האם ראש הממשלה ינזוף במשנה לו, בעקבות ההתבטאות החריגה? לשכת ראש הממשלה הודיעה הערב (יום ד') כי כאשר ישוב בנימין נתניהו מחופשה פרטית - הוא יזמן לשיחה בארבע עיניים את השר לאיומים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון. זאת, בשל דברים שאמר השבוע בכנס פוליטי, לפיהם האליטות ו"שלום עכשיו" הם כמו וירוס.

 

תחילת הפרשה בכנס פעילים של אנשי מנהיגות יהודית, הקבוצה הנחשבת סמן ימני בליכוד, בראשותו של משה פייגלין. יעלון היה אורח בכנס זה ודבריו עוררו סערה.

 

במהלך הפגישה, שחלקים ממנה שודרו בערוץ 2, התייחס יעלון במילים חריפות במיוחד לאנשי השמאל ולפעילים "שלום עכשיו". כאשר שאל אותו אחד הנוכחים באשר לכוונה לפנות את המאחז "בני אדם", השיב: "אנחנו עוסקים שוב בסוגיה שהווירוס, שהם 'שלום עכשיו' ואם תרצו האליטות, הנזק שלהם גדול מאוד. מבחינתי יהודים יכולים וצריכים לחיות בכל ארץ ישראל לנצח".

 

בהמשך, הזהיר יעלון מפני כניעה ללחץ מצד ארה"ב: "יש דברים שאנחנו צריכים להגיד - עד כאן. כשאתה עושה דברים שאינך מאמין בהם, אתה נכנס למדרון חלק. כי מפעילים עליך לחצים ואתה הולך ומתדרדר ומתדרדר ומתדרדר". בתשובה לשאלת אחד הנוכחים הצהיר - "אני לא מפחד מהאמריקאים" - וזכה למחיאות כפיים רמות.

 

שלום עכשיו: שיתעסק בענייני משרדו, אם יש כאלו 

המארח, פייגלין, הודה ליעלון במילים חמות והבטיח לתמוך בו אם ימשיך בדרכו: "מה שחשוב לנו שיוצא מזה, הוא שיתוף הפעולה. בכל צעד וצעד חיובי שתעשה – והרי ברור שאתה עושה ותעשה רבים כאלו - בתוך המפלגה שלנו תמצא את הציבור הזה ההולך וגדל מסייע. בעזרת השם נעשה דברים טובים יחד".

 

יצוין כי יעלון נחשב לאחד הנהנים הגדולים מתמיכת אנשיו של פייגלין

במהלך הפריימריז בליכוד, כך שהקרבה האידיאולוגית בין השניים אינה חריגה.

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, מסר בתגובה לדברים כי "יעלון הוא האיום האסטרטגי האמיתי על הדמוקרטיה הישראלית. דבריו מסוכנים ומסמנים את שלום עכשיו כמטרה. מוטב ליעלון להתרכז בענייני משרדו אם יש כאלו".

 

המשנה לראש הממשלה כבר יצא מוקדם יותר השבוע בהתבטאות שגרמה להרמת גבות אצל כמה מחבריו לשולחן הממשלה. בעת שביקר עם שלושה שרים נוספים בחומש, שפונתה בהתנתקות, אמר: "ההתנתקות נתנה רוח גבית לאיסלאם הג'יהאדי. נסיגות מחזקות את הג'יהאדיסטים והטרור. גם הפתח לא ויתר על תורת השלבים". לדבריו, יש לשקול חזרה ליישוב שפונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון בסיור בחומש, השבוע
צילום: דודי ועקנין
נתניהו ויעלון. בארבע עיניים
צילום: עמית שאבי
פייגלין. המארח
צילום: עופר עמרם
מומלצים