שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: השופטים של בניזרי - כופרים

מנהיגה הרוחני של ש"ס יצא למתקפה נגד מערכת המשפט בעקבות ההחמרה בגזר הדין של השר לשעבר שלמה בניזרי, שצפוי להיכנס לכלא בתחילת החודש הבא. לטענתו, בניזרי נפל קורבן ל"משפט עוול" ולשופטים ש"אינם מאמינים בשום דבר"

המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, תקף בחריפות את מערכת המשפט על רקע גזר הדין שניתן לשר לשעבר שלמה בניזרי, אשר נידון ל-4 שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, וכינה את שופטיו "כופרים".

 

"צר לנו מאוד על משפט העוול שנעשה לידידנו רב הפעלים, שעוסק בכל ימיו בלהרביץ תורה ולהאדירה", אמר הרב והשתלח במערכת המשפט: "אוי לנו שיש לנו בית משפט מעוות כזה. אין להם לא דת, לא דין, לא מאמינים בשום דבר". הדברים פורסמו באתר "כיכר השבת".

 

לפני כחודשיים החליטו שופטי בית המשפט העליון להחמיר את עונשו של בניזרי, שנידון תחילה ל-18 חודשי מאסר.

"השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר", נימק השופט אדמונד לוי. בניזרי יחל לרצות את מאסרו ב-1 בספטמבר.

 

ההחמרה בגזר הדין גרמה גם לדוד בניזרי, אחיו של השר לשעבר, להשתלח במערכת המשפט. הוא טען בין היתר כי השופט לוי הוא "רשע וגס רוח". בעקבות זאת, ביקשה הנהלת בתי המשפט מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לבדוק אם הוא עבר עבירה של זילות בית המשפט.

  

גם יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, נחלץ לעזרתו של בניזרי ועורר סערה כשפנה בתחילת החודש לנשיא שמעון פרס וביקש ממנו לחון את השר לשעבר. "כאיש ציבור, כבן עדות המזרח וכסגן ראש הממשלה, אני סבור שזו בקשת חנינה שאין מוצדקת ממנה", כתב ישי לנשיא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדיה יוסף. נחלץ לעזרת בניזרי
צילום: גיא אסיאג
בניזרי. ייכנס לכלא ב-1 בספטמבר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים