שתף קטע נבחר

הזוכה ב-800 מ' לנשים היא בעצם גבר?

אליפות העולם: קסטר סמניה מדרא"פ זכתה בקלילות בזהב, תוך שהיא קובעת את תוצאת השנה. מימדי הגוף שלה לא הותירו להתאחדות הבינלאומית ברירה והם דרשו ממנה לעבור בדיקת מין להוכיח את נשיותה

סנסציה עולמית או שערוריה בינלאומית? עולם האתלטיקה מתמודד בימים אלה עם סוגיה מעט מביכה אחרי הזכייה של קאסטר סמניה מדרום אפריקה במדליית הזהב בריצת 800 מטרים לנשים.

 

 

על פניו מדובר בילדה בת 18 שפרצה לתודעה העולמית וקבעה את תוצאת השנה, תוך שהיא משאירה את המתמודדות הרחק מאחור, אך מתחת לפני השטח הסיפור שונה לחלוטין.


קסטר סמניה. קבעה תוצאות מדהימות בשבועות האחרונים (AP)

 

מסתבר שכבר לפני שלושה שבועות התאחדות האתלטיקה הבינלאומית ביקשה מההתאחדות הדרום אפריקנית הוכחות לכך שסמניה היא אכן אישה. מבט

חטוף במימדי גופה, קולה הגברי משהו והזמנים המדהימים שהיא קבעה בשבועות האחרונים גרמו להתאחדות להעלות מספר סימני שאלה ולבחון האם היא לא עברה ניתוח לשינוי מין בצעירותה.

 

הניצחון שלה בגמר בברלין, בו היא קבעה זמן נהדר של 1:55.45 דק', עורר מבוכה לא קטנה אצל המארגנים, שבינתיים הודיעו כי עד שלא תתקבל תוצאת הבדיקה, היא הזוכה. דובר ההתאחדות הבינלאומית התייחס לנושא: "אין פה חשד לרמאות, זו בדיקה רפואית שאנו מחויבים לעשות לאור התוצאות שהיא קבעה".

 

אחרי הריצה המדהימה שלה בגמר, סירבה סמניה לדבר עם עיתונאים ועוררה עוד יותר את החשד בנודע לזהותה המינית. דובר המשלחת הדרום אפריקנית הבהיר: "היא הגיעה לתחרות בתור אישה ואנחנו רוצים להשאיר זאת כך".

 

ג'אנט ג'פקוסגי, שניסתה להגן על תוארה כאלופת העולם וסיימה שנייה, תראה היום את סמניה מקבלת את מדלית הזהב ותחכה בשבועות הקרובים לתוצאות הבדיקה שיבהירו האם התואר יילקח ממנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים