שתף קטע נבחר

ריץ-קרלטון תפעיל מלון יוקרה במרינה של הרצליה

רשת המלונות תחתום על הסכם עם היזמית תדהר במקום רשת המלונות האמריקנית נובו, שביטלה את תוכניותיה להפעיל את המלון. ריץ-קרלטון היא רשת-בת של מריוט האמריקנית

רשת מלונות ריץ-קרלטון מגיעה לישראל ותפעיל את המלון שתכננה רשת המסעדות והמלונות האמריקנית נובו (Nobu) במרינה של הרצליה - כך נודע ל"כלכליסט". לפי התוכנית המקורית, רשת המסעדות - שהשותף הבולט בה הוא השחקן ההוליוודי רוברט דה נירו - היתה אמורה לנהל עבור חברת תדהר, יזמית הפרויקט שבבעלות דני רובינשטיין וגיל גבע, מלון יוקרה בן 230 חדרים במתחם.

  

תדהר חתמה לפני כשנה על הסכם לניהול המלון עם קבוצת זכייניה בישראל של חברת נובו הוטל אנד רזידנס העולמית: עדי שטראוס, אחותו עירית קופלר ודני רובינשטיין (הנכד של הלנה רובינשטיין) - שלושת הבעלים של חברת מרינה ריזורט. אולם לאחרונה דיווחה נובו העולמית כי החליטה לבטל את התוכנית שלה להקים מערך מלונות בינלאומי על רקע המשבר הכלכלי העולמי, ולכן בוטלה גם כוונתה להקים מלון ראשון מחוץ לארצות הברית.  

 

לפי מידע שהגיע ל"כלכליסט", לאחר מגעים עם כמה גופים מובילים בשוק המלונאות עתידה רשת ריץ-קרלטון לחתום בספטמבר על הסכם סופי לניהול המלון בהרצליה עם תדהר. משלחת של נציגי הרשת תגיע לישראל בחודש הבא לסכם את פרטי ההסכם הסופיים, לאחר שטיוטות ראשונות שלו כבר אושרו על ידיה. 

 

לפני כשנה וחצי כינסו ראשיה של רשת נובו מסיבת עיתונאים בלונדון ובה דיווחו על ההחלטה להקים רשת מלונות בינלאומית. המלון הראשון היה אמור לקום במנהטן. אולם עשרה חודשים אחרי כן כבר החלו להישמע קולות אחרים בסביבתם של דה נירו ושותפיו, ובסופו של דבר הוציאה הרשת הודעה על הקפאת התוכנית עד להודעה החדשה. רשת המסעדות נובו מחזיקה 11 סניפים ברחבי ארה"ב ושמונה סניפים נוספים באירופה, באסיה ובאוסטרליה.  

 

רשת ריץ־קרלטון היא רשת־בת של ענקית המלונאות האמריקנית מריוט. לרשת, שקמה בשנת 1927, יש כיום כ-70 בתי מלון ב-23 מדינות, רובם ממקומים בערים המרכזיות במדינות שבהן היא פועלת. 

 

המלון הישראלי אמור לכלול צמד בניינים מעל החלק הדרומי של קניון ארנה, שייבנו במסגרת עסקת קומבינציה שנחתמה בשנת 2006 בין תדהר לבין הבעלים המקוריים של המלון, מוטי זיסר, שהחזיק בשני שלישים מהזכויות במתחם וחברת האחים עופר. במסגרת עסקת הקומבינציה התחייבה תדהר לבנות את שני הבניינים בתמורה לבעלות על אחד מהם.

  

מרינה ריזורט וקבוצת תדהר מסרו בתגובה כי ידווחו על התפתחויות בעניין המלון, "אם יהיה מה לומר בעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נשאר בארה"ב. דה נירו
צילום: רויטרס
מומלצים