שתף קטע נבחר

נתניהו נזף ביעלון, שהסביר: לא הבינו אותי

השר לענייני אסטרטגיה, משה (בוגי) יעלון, שאמר כי האליטות ושלום עכשיו "הם וירוס", זומן לפגישה עם ראש הממשלה, שבה ננזף. הוא הבהיר: "דברי פורשו לא כהלכה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נזף הערב (יום ה') בשר לענייני אסטרטגיה, משה (בוגי) יעלון, בעקבות דבריו הקשים שהאליטות ושלום עכשיו "הם וירוס". יעלון אמר כי דבריו "פורשו לא כהלכה". מבחינת נתניהו, זה סוף פסוק לפרשה העגומה. בתום הפגישה שנמשכה יותר משעה, ועסקה גם בסוגיות מדיניות, זימן את יעלון לפגישת פורום השישייה.

 

יעלון הבהיר בפגישה שהתקיימה בקריה בתל-אביב כי הוא "שותף לגיבוש המדיניות של הממשלה, וכשר ומשנה לראש הממשלה הוא נושא באחריות הקולקטיבית למדיניות". עוד אמר כי בדבריו בתחילת השבוע לא היתה ביקורת על מדיניות הממשלה או על העומד בראשה, וכי הוא מצטער אם הדברים הובנו אחרת. כמו כן הבהיר שהוא "מכיר בחשיבותו של דיון ציבורי פתוח ודמוקרטי, ובחשיבותן של דעות שונות בחברה".

 

מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר כי דבריו של השר לענייני אסטרטגיה, בתום שיחת הנזיפה שערך לו ראש הממשלה הם "מס שפתיים בלבד". אופנהיימר אמר כי "מצער שיעלון אינו חוזר בו מהדברים החמורים".

 

ראש הממשלה ראה את דבריו של יעלון בחומרה, ולכן החליט לזמנו לפגישה למרות העובדה שהוא שוהה בחופשה פרטית. תחילת הפרשה בכנס פעילים של אנשי מנהיגות יהודית, הקבוצה הנחשבת סמן ימני בליכוד, בראשותו של משה פייגלין. יעלון היה אורח בכנס זה ודבריו עוררו סערה.

 

כאשר שאל את יעלון אחד מהנוכחים בכנס באשר לכוונה לפנות את המאחז "בני אדם", השיב: "אנחנו עוסקים שוב בסוגיה שהווירוס, שהם שלום עכשיו ואם תרצו האליטות, הנזק שלהם גדול מאוד. מבחינתי יהודים יכולים וצריכים לחיות בכל ארץ ישראל לנצח".

 

בהמשך, הזהיר יעלון מפני כניעה ללחץ מצד ארה"ב: "יש דברים שאנחנו צריכים להגיד - עד כאן. כשאתה עושה דברים שאינך מאמין בהם, אתה נכנס למדרון חלק. כי מפעילים עליך לחצים ואתה הולך ומתדרדר ומתדרדר ומתדרדר". בתשובה לשאלת אחד הנוכחים הצהיר - "אני לא מפחד מהאמריקאים" - וזכה למחיאות כפיים רמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ויעלון
צילום: עמית שאבי
מומלצים