שתף קטע נבחר

ארה"ב: צפי הגירעון בעשור הקרוב: 9 טריליון דולר

גורם ממשל מעריך שסקירת התקציב הקרובה של הבית הלבן תקבע שהגירעונות המצטברים בעשור הקרוב יגיעו ל-9 טריליון דולר, לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 7.1 טריליון דולר

תחזית התקציב האמריקאית לטווח הארוך קודרת מהצפוי, והגירעונות החזויים ב-10 השנים הבאות גבוהים כעת ב-2 טריליון דולר מהתחזית הקודמת, כך לפי גורם בממשל אובמה.

  

הגורם מסר לסוכנויות הידיעות שלפי סקירת התקציב של הבית הלבן, שתפורסם ב-25 באוגוסט, הגירעונות המצטברים בעשור הקרוב יגיעו ל-9 טריליון דולר, לעומת התחזית במאי שעמדה על 7.1 טריליון דולר.

 

  

הממשל תיקן את ההערכות לאחר שהביא בחשבון מידע עדכני יותר בנוגע לביצועי הכלכלה בסוף השנה שעברה, המשפיע על ההנחות לגבי העתיד. משרד התקציב של הקונגרס, שאינו משויך מפלגתית, העריך כי הגירעונות בין 2010 ל-2019 יסתכמו ב-9.14 טריליון דולר.  

 

בינתיים, הגירעון השנה יסתכם ב-1.58 טריליון דולר, כ-262 מיליארד דולר פחות מהתחזיות הקודמות. כך הודיע הממשל בתחילת השבוע. את המספרים הנמוכים מכפי שצפו לשנת הכספים שתסתיים ב-30 בספטמבר, ניתן לייחס בעיקר לוויתור על תוכניות המגירה לאספקת סיוע נוסף של מאות מיליארדי דולרים לתעשיית הפיננסים.


פורסם לראשונה 22/08/2009 14:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגרעון השנה נמוך מהתחזיות
צילום: AFP
מומלצים