שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אושר שידור תחקיר טקס החליצה ב"שומר מסך"

  בית המשפט המחוזי התיר שידור הכתבה בתוכניתו של אמנון לוי, לאחר שנפסלה בצו מניעה בשבוע שעבר. לוי: "שמח שבית המשפט החליט שזכות הציבור לדעת חזקה מאינטרסים אחרים"

  שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, שרה גדות, התירה היום (ג') את שידור תוכניתו של אמנון לוי, "שומר מסך", הכוללת כתבה אודות טקס החליצה המתקיים בבני-ברק. לאחר דיון סוער בנושא בין עורכי הדין של התוכנית ושל ערוץ 10 לבין אלה של האישה המצולמת בכתבה, החליטה כאמור השופטת שאין מניעה מלשדר את הכתבה.

   

  הכתבה אמורה היתה להיות משודרת בשבוע שעבר, ושידורה בוטל כשעה לפני פתיחת התוכנית באמצעות צו מניעה שהוציא בית המשפט,

  מה שאילץ את הערוץ להביא בשידור חוזר את אחד התחקירים הקודמים של "שומר מסך".

   

  במסגרת החלטתה, הוציאה השופטת צו איסור פרסום גורף על שם המבקשת את צו המניעה במקור, כמו גם איסור פרסום על שמות בני משפחתה או כל פרט מזהה אחר שלה. עוד הורתה השופטת להגביר את הטשטוש שלטענתה לא היה חזק דיו בכתבה המקורית. בפסיקתה כתבה כי צפתה בכתבה, והשתכנעה מחשיבותה הציבורית. יצוין כי גם בכתבה המקורית כפי שתוכננה להיות משודרת בשבוע שעבר, לא תכננה הפקת "שומר מסך" לחשוף פרטים מזהים כלשהם אודות האישה. 

   

  "אמנם יש זכות לצנעת הפרט ולפרטיות המעוגנת כזכות יסוד במדינת ישראל, אך במקרה זה זכות הציבור לדעת גוברת", כתבה השופטת והוסיפה: "חשיבותו של העניין וחשיבות אינטרס הציבור לדעת עומדים כמתחרים מול זכות המבקשת לפרטיות.

  לאחר עיון בכתבה כולה מצאתי כי בשידור הכתבה חשיבות ציבורית רבה הן מחמת זכות הציבור לדעת על טקסים מסוג זה והן מהצורך במציאת פתרון לטקסים מסוג זה".

   

  אמנון לוי אמר היום ל-ynet: "אני מאוד שמח על החלטת בית המשפט, ובעיקר שמח ששוב מחליט בית המשפט שזכות הציבור לדעת גוברת על אינטרסים אחרים, אפילו אם הם חשובים כמו במקרה הזה. היתה פה התנגשות טראגית בין שני אינטרסים חשובים ואני מבין את האלמנה ואת רצונה, אבל מקווה שהשידור ימנע מאלפי נשים להיות עגונות ופסולות חיתון בעתיד". התוכנית "שומר מסך" תשודר מחר (ד') ב-21:00 בערוץ 10.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוי. זכות הציבור לדעת
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים