שתף קטע נבחר

תיעוד: תושבי כפר לבנוני גירשו אנשי חיזבאללה

בסרטון שצילמו תצפיתני צה"ל נראים תושבי הכפר הסוני מרווחין בדרום לבנון מגרשים את אנשי הארגון השיעי שככל הנראה ניסו להתמקם בכפר ולהחביא בו נשק. העימות התפתח לירי הדדי באוויר, ואז הגיעו כוחות צבא לבנון כדי להפריד

כך גירשו תושבי דרום לבנון פעילי חיזבאללה שניסו להשתלט על כפרם: בתיעוד שהפיץ הערב (יום ג') צה"ל, לאחר שנקלט בעדשות המצלמות של יחידת התצפיות בפיקוד הצפון, ניתן לראות עימות שהתרחש בימים האחרונים בכפר הלבנוני מרווחין, הנמצא מול מושב זרעית שבגזרה המערבית.

 

על פי התיעוד שקלטו המצלמות, לכפר הגיעו כמה אנשי חיזבאללה, וניסו, על פי ההערכות בצה"ל, להשתלט על בתי התושבים ולהחביא במקום מצבורים של אמצעי לחימה ורקטות.

אולם התושבים המקומיים לא נותרו אדישים, וניסו להדוף אותם בכוח. לאחר שעות של עימותים החליטו אנשי החיזבאללה להביע את רצינות כוונותיהם באמצעות ירי באוויר, אולם התושבים לא נכנעו והשתמשו אף הם בנשק חם.

 

בשלב מסוים הגיעו לכפר כוחות של צבא לבנון, במטרה להפריד בין הצדדים ולמנוע עימות אלים. ככל הידוע, לא היו באירוע נפגעים, ובסופו של דבר, לאחר כיומיים, יצאו אנשי הארגון השיעי מהכפר, שרוב תושביו סונים, בחסות כוחות צבא לבנון שמנעו מהתושבים להתקרב אליהם.

 

בצה"ל אומרים כי האירוע ממחיש את מאמצי החיזבאללה להקים מאחזים בתוך כפרים בדרום המדינה, כדי שתושביהם יוכלו לשמש להם מגן אנושי במקרה של עימות עם ישראל, באופן המהווה הפרה של החלטת מועצת הביטחון 1701, שהביאה לסיום מלחמת לבנון השנייה.

אולם התנהגות התושבים, אומרים בצה"ל, ממחישה כי הם אינם מעוניינים בשהות אנשי חיזבאללה בכפרם, ומוכנים אף להגיע לעימות אלים עמם.

 

בפיקוד צפון עוקבים בדריכות אחר הנעשה בדרום לבנון מאז סיום המלחמה, ובעיקר אחר ניסיונות חיזבאללה להפר את החלטות האו"ם. בצה"ל מזכירים במיוחד את פיצוץ מחסן הרקטות לפני חודש וחצי - אירוע המעיד על כך שחיזבאללה אינו שוקט על שמריו, וממשיך לפעול כדי להתחמש ולהתכונן לעימות אפשרי מול ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הסרטון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים