שתף קטע נבחר

"לא תכננתי להיות חלק מפרטנר לאחר העסקה"

בראיון ראשון לאחר החתימה על עסקת מכירת פרטנר לאילן בן דב מספר מנכ"ל פרטנר לשעבר עמיקם כהן, שניהל את המכירה מטעם האצ'יסון, על המכירה, על המחיר ועל תוכניותיו

שבועיים לאחר שהוביל את מכירת פרטנר מטעם האצ'יסון לאילן בן דב, מדבר עמיקם כהן, יו"ר אל על ולשעבר מנכ"ל פרטנר, לראשונה על עסקת הענק.

 

בראיון ראשון מאז החתימה על העסקה, אומר כהן ל"כלכליסט": "מעולם לא תכננתי להיות חלק מפרטנר לאחר השלמת מכירת גרעין השליטה שלה, ולכן כל הפרסומים על תזוזה שלי מתפקיד היו"ר חסרי בסיס, מכיוון שלא הייתי מיועד לו ולא ביקשתי אותו".

 

האם היה בכוונתך להתמנות לתפקיד היו"ר של פרטנר לאחר השלמת העסקה?

 

"כשעזבתי את פרטנר לפני שנתיים וחצי היה לי ברור שאני עוזב מבלי כוונה לחזור, לא חלילה כי לא הייתי מרוצה, אלא כי מיציתי את תפקידי בחברה והגיע הזמן לעבור הלאה. אם הייתי רוצה להישאר ולהיהפך ליו"ר, יכולתי בקלות לעשות את זה כבר אז. השמועות לגבי שאיפתי כביכול להתמנות ליושב ראש בפרטנר לאחר החלפת השליטה אולי נגזרו מכך שאמרתי שאם תעלה דרישה כזו ממי מהצדדים, אמלא אותה, אבל מעולם לא פניתי לאף גורם ולא ביקשתי או דרשתי תפקיד כלשהו בחברה".

 

מה דעתך על המחיר ששילם בן דב תמורת החברה - 5.3 מיליארד שקל?

 

"אילן יודע שלחברה יש פוטנציאל ואפשר לעשות איתה עוד הרבה. האצ'יסון מצידם הפיקו ממנה רבות ויוצאים מרוצים, ולכן אני חושב שגם הצדדים מרוצים מהמחיר ששולם".

 

מה דעתך על הנהלת פרטנר?

 

"אני מעריך מאוד את ההנהלה הנוכחית של פרטנר, בהנהגתו של דוד אבנר. לדעתי, כניסתה לתחומי הטלפוניה הפנים־ארצית היא המשך טבעי של מהלך כולל שהחל בתקופתי. תמיד היה ברור שהעתיד יהיה מורכב ממגוון שירותים שיוענקו לצרכן בידי ספק אחד", אומר כהן, "ולאחר שניסינו לרכוש את HOT ללא הצלחה, הכניסה לטלפוניה הקווית היא תחליף ראוי".

 

מה התגמול הצפוי לך בעקבות השלמתה של העסקה?

 

"ביני לבין האצ'יסון קיימים יחסי אמון רבי שנים, ולפיכך לא העמדתי דרישות מקדמיות מהחברה בעת שמוניתי מטעמה לטפל בעסקה. הם צלצלו וביקשו, אני נרתמתי מיד, ואם ימצאו לנכון הם יתגמלו אותם כפי ראות עינם. לא קופחתי מעולם כשהייתי בפרטנר, ומבחינתי זה לא עניין שהייתי צריך לחשוב עליו בכלל".

 

השליטה בפרטנר נמכרה לפני כשבועיים לחברת סקיילקס, בשליטתו של איש העסקים אילן בן דב, כאמור תמורת 5.3 מיליארד שקלים. השלמת העסקה צפויה להתרחש בתחילת דצמבר, בעוד מימונה צפוי להגיע מההון העצמי של סקיילקס, ממכירת נתחים עד לרף של כ־10% מהאחזקות בפרטנר לשותפים, מהלוואות שתקבל סקיילקס מהבנקים, וממימון ספקים בהיקף של כ־1.1 מיליארד שקלים שהעמידה האצ'יסון, שתמורתם ישועבדו 11% ממניות פרטנר.

 

ראשון השותפים, לאומי פרטנרס, רכש כבר בסוף השבוע כ־5% ממניות פרטנר תמורת 515 מיליון שקלים מבן דב. מול סקיילקס התמודדה יורוקום, בשליטתו של איש העסקים שאול אלוביץ'.

 

אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי מי שככל הנראה צפוי להשתלב בדירקטוריון החברה הוא יעקב גלברד, כיום יו"ר תפרון ובעבר מנכ"ל בזק ופלאפון. גלברד ייעץ לבן דב במהלך העסקה, ומוערך מאד בעיניו. עם זאת, המינויים עצמם יצאו לפועל רק לאחר השלמת העסקה והתפטרותם של ששת נציגי האצ'יסון בדירקטוריון פרטנר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
עמיקם כהן. מעריך את ההנהלה
צילום: גבי מנשה
מומלצים