שתף קטע נבחר

נדחתה בקשת הקפאת הליכים לנאות הפסגה

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א ורדה אלשייך דחתה את בקשת חברת הבנייה. אלשייך קבעה כי החברה נטלה על עצמה סיכון מרצון, וכעת, כשנתגשם הסיכון, "אין לה להלין אלא על עצמה בלבד"

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ורדה אלשיך דחתה היום (ד') את בקשת חברת הבנייה נאות הפסגה מודיעין עלית להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה.אלשייך קבעה בהחלטתה כי "דומה כי החברה ומנהליה בחרו להשקיע את כל כולה בפרויקט אחד, הממוקם ממילא באיזור אשר ידוע מזה שנים כאתר שאינו נעדר בעייתיות, ונטלה סיכון זה מרצון על עצמה. כעת, משהתגשם הסיכון,אין לה להלין אלא על עצמה בלבד. דין דומה חל, למרבה הצער, אף על אלו שהתקשרו עמה בחוזי רכישה".

 

נאות הפסגה ביקשה השבוע מביהמ"ש להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה, לאחר שלטענתה נקלעה ל"מצב קפקאי" עקב צווים זמניים שהוצאו על ידי המפקד הצבאי באזור יהודה ושומרון לתפיסת מקרקעין בהם היא בונה, ואיסור בנייה והפסקתה בקרקעות ובמגרשים אשר לחברה זכויות בהם בעיר מודיעין עלית. זאת, במסגרת תוכנית להעתקת גדר ההפרדה באזור.

 

454 יחידות דיור כבר נבנו

החברה טענה, באמצעות עו"ד אהוד ארד, כי היא פועלת בתחום הייזום והמכירות של יחידות דיור למגזר החרדי, במסגרת פרויקט יחיד בעיר מודיעין עלית, המיועד למכירת 2,318 יחידות דיור. לדברי נאות הפסגה, הפרויקט נמצא מעבר לתחומי הקו הירוק. עוד נטען, כי נכון למועד הבקשה, 454 יחידות דיור כבר נבנו, נמכרו ואוכלסו, ו-60 יחידות דיור נמצאות בהליכי בנייה.

 

החברה טוענת כי לולא הוצאו צווי המפקד, יכולה היתה להמשיך בפעילותה על פי תיכנונה העסקי, ובכלל זאת לפרוע את כלל חובותיה לנושים. לעומת זאת, נטען, נוכח הוצאת צווי המפקד החברה עומדת בפני מצב דברים בלתי נסבל, בו אין היא יכולה לממש את נכסיה וזכויותיה, למרות הסכמים חתומים עם צדדיים שלישיים למכירת הנכסים, ואשר במידה וניתן היה לממשם צפויים הם לייצר לחברה תזרים מזומנים המאפשר לה לפרוע את כלל חובותיה.

 

עוד נטען בבקשה כי היקף חובותיה של החברה מסתכם בסך כולל של כ-117 מיליון שקל. אתמול הודיעה החברה כי מפקד כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון נתן אישור להחריג מספר מגרשים מצו איסור הבניה הזמני שניתן לחברה.

 

עוד מסרה חברת נאות הפסגה מודיעין עלית שהיא תערער על החלטת בית המשפט המחוזי. הרב פנחס זלצמן, מבעלי המניות של החברה: "אני מצר מאוד על החלטת בית המשפט המחוזי. טובת הרוכשים ומחויבות החברה כלפיהם וכלפי בעלי החוב שלה בנקים, קבלנים, ספקים ומחזיקי אג"ח עומדת לנגד עיננו בראש ובראשונה ומחויבתנו להשלמת הפרוייקט עומדת בעינה. חשוב לזכור כי החברה החלה בבניית הפרוייקט לאחר שהקרקעות נרכשו מהמדינה קיבלה את כל האישורים הנדרשים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר בית המשפט
ורדה אלשייך
צילום: אתר בית המשפט
מומלצים