שתף קטע נבחר

שלוש הנשים של דודו טופז

דודו טופז העיד פעם שהיה עם עשרת אלפים נשים, שלוש מהן ילדו לו בנים. דליה בן ארי חוזרת לשלוש הנשים של טופז שאמר: "הן לא בדיוק חברות אחת של השנייה. שווה פעם לעשות ראיון עם שלושתן. אולי אחרי שאני אמות"

דודו טופז עשה פעם חישוב שמספר הכיבושים שלו בקרב נשים עומד על עשרת אלפים. טופז לא התמיד בקשרים עם נשים ולא שרד בנישואין. "אני מודה שזו הבעיה שלי ולא של הנשים", הודה. אבל למרות שהיו הרבה נשים בחייו, ככל שהתבגר, נשארו מבחינתו שלוש נשים משמעותיות. הנשים שילדו לו ילדים. לפני ארבע שנים בבכורת "משה" הודה לשלושתן "על האהבה הגדולה שהעניקו לי כשילדו לי את שלושת בניי האהובים". לפני שנתיים, הוא הודה: "הן לא בדיוק חברות אחת של השנייה. יש המון מטענים, השמצות, קנאה. שווה פעם לעשות ראיון עם שלושתן. אולי אחרי שאני אמות". בשבוע שעבר התקבצו השלוש עם הבנים לשבת עליו שבעה בדירתו ברחוב לאה בתל אביב: מתי הלחמי עם הבן דניאל, חייל בן עשרים, דליה בר שישת עם הבן עומר, 17 ורוני חן-זנאתי עם יהונתן בן ה-9.

   

מטי הלחמי - רומן קצר, בן בכור ותביעה

דודו טופז הכיר את מטי הלחמי, כשהגיע לראיון בטלוויזיה באפריל 1988. הוא היה אז רווק מבוקש בן 42, היא הייתה מאפרת נחשבת. "הוא איש חם ורגיש", היא תיארה אותו בתחילת הקשר, ובהמשך הרתה לו. כשהייתה בחודש החמישי להריונה, הקשר ביניהם ניתק. לימים היא אמרה שהוא התלהב ממנה, טען שהיא מאד דומה לו, "הייתה בינינו משיכה ומערכת יחסים יפה, הוא ביקש ממני לאהוב אותו". השניים לא היו בקשר ככל שההיריון התקדם אבל הוא הגיע לטקס ברית המילה. היחסים ביניהם היו קשים בהתחלה, אבל נפשו נקשרה בנפש בנו הבכור ואחת לשבוע הוא הגיע לבקרו בבית אימו בירושלים. כשדניאל היה בן ארבע פרץ סכסוך בין ההורים: מטי הלחמי תבעה מטופז להשוות את תנאיו של בנה לתנאיו של בנו השני, עומר. היא טענה שטופז הבטיח להינשא לה ולרכוש לה דירה. בסופו של דבר יושרו ההדורים, טופז הגדיל את תשלומי המזונות ואף נתן לה סכום כסף חד פעמי. דניאל היה אהבה גדולה שלו ולא אחת טען שהוא דומה לו מכל ילדיו.

היום דניאל חייל, בן 20 ומטי, שלא נישאה עד היום, מתגוררת בירושלים וממשיכה בעבודתה כמאפרת.

 

דליה בר שישת - חיזור עקשני שנגמר בחתונה ובן שני

דליה בר שישת הייתה אשת מכירות מבת ים כשפגשה לראשונה במסיבה בתל אביב את דודו טופז. הוא נדלק עליה, ביקש שיקראו לה לחדר בו שהה והוא סגר את הדלת ואמר לה שמצאה חן בעיניו. היא ניסתה לנפנף אותו ואמרה לו שהוא לא רציני ואף המציאה שיש לה חבר. אבל טופז התעקש והיא נעתרה לו. תקופה ארוכה הם גרו בדירות נפרדות ורק חודשיים לפני החתונה היא עברה לדירתו והוא נתן לה יד חופשית לשפצה.ב-1990, כשהיא בת 29 ודודו בן 44 הם נישאו במסיבה גדולה ב"חמאם". "יש לי גבר בעל תכונות עמוקות כמו יושר", היא הצהירה. כעבור שנה וחודשיים כבר נשמעו זמירות אחרות. הם החליטו להיפרד וכבר ערכו חלוקת רכוש אך חזרו בהם. כעבור שלוש שנים כשהם הורים לבן, עומר, דליה התעקשה להתגרש סופית ואפילו החליפה את המנעול בבית. טופז מצידו טען שהיא הפסיקה לתפקד כאם וכעקרת בית והיא אמרה: "נישאתי לו מאהבה. בודאי לא משכל. זה היה נגד כל היגיון. אנחנו לא דומים, לא חושבים אותו דבר, שונים בערכים שלנו".

"כל חיי עד דודו הייתי זהירה ובררנית במה שנוגע לגברים", אמרה בר שישת בראיון. "עם דודו טעיתי ובגדול. מחקתי את התקופה עם דודו. היא רחוקה ממני מרחק שנות אור. כאילו מדובר בחיים של מישהו אחר" . מרמת אביב ג' היא עברה לכפר שמריהו, במהלך השנים היא עסקה ביחסי ציבור והוציאה קלטות לילדים שזכו להצלחה. היא לא נישאה שוב והרומן היותר מפורסם שלה הוא עם איש העסקים אריה גנגר, תקופה הם התגוררו עם בנה עומר בארצות הברית, חזרו לארץ נפרדו, חזרו ובסופו של דבר נפרדו סופית. כיום היא שוב בארץ ומתגוררת ברשפון.

 

רוני חן - אהבה, בגידה, בן זקונים וחשד לאיומים

ללא ספק, רוני חן הייתה אהבת חייו הגדולה ביותר של טופז ונראה כי הוא מעולם לא השלים עם פרידתם. חן הצעירה מטופז ב-23 שנה, פגשה אותו בהיותה מורה לאנגלית ועיתונאית מתחילה כשהגיעה לראיין אותו. כתבה לא יצאה מהמפגש אבל סיפור אהבה דווקא כן. משפחתה, שהתגוררה בראשון לציון, לא התלהבה בתחילה מהקשר ובמיוחד אביה, אז בעל מפעל נעליים, התנגד לו, אבל דודו יצר קשר הדוק עם אימה רחל, הצעירה ממנו בשנה והפך בן בית בבית הוריה.

הרומן בין השניים ידע עליות ומורדות. הוא אהב את העובדה שהיא "לא צפונית לא יאפית ולא נובורישית" כדבריו. מספר שבועות אחרי שנפרדו, הוא התקשר אליה בטלפון והודה שהוא מתגעגע וביקש להינשא לה. תשובתה הייתה :"אם אתה רציני תעשה את כל הפעולות שצריך רק אל תשכח להזמין אותי". ב-1996 התקיימה החתונה הגרנדיוזית שנערכה על המצדה  והשתתף בה נשיא המדינה, שמעון פרס, לצד אמנים ידועים רבים.

אהבת החיים שלא האריכה ימים

הנישואין של טופז וחן לא שרדו אלא כמה חודשים. במהלך חופשה באמסטרדם נודע לה על רומן שהוא ניהל מאחורי גבה. הוא אמנם התנצל בתכניתו בטלוויזיה, אבל היא לא התרצתה והם התגרשו בשנה לאחר מכן. אבל לאהבה חוקים שלה, ובני הזוג חזרו די במהרה  להיות זוג והביאו לעולם את יונתן, היום בן 9. אחרי לידתו הם גרו בדירות נפרדות והקשר הרומנטי הסתיים. לימים הודתה רוני: "לא היינו מתאימים. אנחנו שני אנשים שונים. לא היה לנו טוב ביחד. יש לו בעיה עם נישואים, הוא נלחץ ממחויבות וממסגרת".

בפברואר השנה נישאה רוני, חוזרת בתשובה, לשחקן חיים ("זינזאנה", "מרחב ירקון") זנאתי והשניים מצפים לילדם הראשון. בינתיים היא עובדת עם אחיה בחנות הרהיטים שלו בשוק הפשפשים. במהלך חקירתו טען דני זנקו שהואשם בתיווך וארגון תקיפותיהם של שירה מרגלית ובועז בן ציון כי טופז ביקש ממנו לארגן את חיסולם של רוני ובעלה. טופז הכחיש. אגב, ציון אמיר, עורך דינו של טופז עד למותו, הוא בן דודה של רוני.רוב הזמן הן היו נשותיו. רוני חן (מימין) ודליה בר שישת (צילום: דודו אזולאי)

כן אוהב, לא אוהב

ההגדרה של דליה בר שישת מלמדת יותר על האיש ועל סופו :"דודו לא אוהב את עצמו ומאד אוהב את עצמו. הוא גם אוהב את עצמו וגם שונא את עצמו ולכן קשה לו כל כך. זו הסיבה שהוא מורכב כל כך. אמביוולנטיות בתוך עצמך היא דבר קשה". בשבוע שעבר התברר שזה בלתי נסבל מבחינתו.

  


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו טופז. רצה שיעשו ראיון עם שלוש האמהות אחרי מותו
צילום: אלירן אביטל
שלושת בניו של דודו טופז ז"ל
צילום: ירון ברנר
רוני חן ובעלה חיים זנאתי. אהבת חיים והאשמה באיומים
צילום: דודו אזולאי
לאשה בפייסבוק
מומלצים