שתף קטע נבחר

חברת החשמל אישרה ייקור מחיר הגז של EMG

דירקטוריון חברת החשמל אישר את שינוי ההסכם לרכישת גז טבעי מ-EMG, במסגרתו יעלה מחיר הגז המסופק על ידי החברה המצרית. ים תטיס: אנו מצפים להשוואת התנאים

למרות חילופי ההאשמות, ההדלפות, והלחצים, חברת החשמל הודיעה אחר הצהריים (ה') על שינוי תנאי החוזה לאספקת גז טבעי עם EMG. השינוי כולל את העלת מחיר הגז הטבעי, וצעדים נוספים להבטחת אספקת הגז. 

 

 

דירקטוריון חברת חשמל, אישר את שינוי ההסכם לרכישת גז טבעי מחברת EMG אשר נחתם באוגוסט 2005 לתקופה של 20 שנה, וזאת לאחר שנחתם מזכר הבנות בין ממשלת מצרים לבין ממשלת ישראל, לפיו ממשלת מצרים ערבה לאספקת גז טבעי למדינת ישראל. 

 

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר אמר, שאספקת גז ממספר מקורות היא תנאי הכרחי למעבר להיקף ייצור של 40% בגז, מהיבט של אמינות ושרידות מערכת ייצור החשמל. התבססות על מקור אחד מגבילה היקף זה לכ-25% בלבד. 

 

מים תטיס, בעלת קידוח הגז מול חופי אשקלון, נמסר בתגובה: "לאור החלטתה של חברת החשמל להעלות את מחיר הגז שהיא תשלם לספקית הגז המצרי EMG לעומת המחיר המקורי שנקבע במכרז, אנו מצפים מחברת החשמל להודיע לשותפות ים תטיס בהקדם, על השוואת תנאיה אל מול ספקית הגז המצרי EMG, בין היתר מכוח עיקרון השוויון שחברת החשמל חייבת בו מכוח מעמדה הציבורי".

 

EMG היא שותפות של ממשלת מצרים, אנשי עסקים ערבים פרטיים, יוסי מימן הישראלי - בעליה של קבוצת מרחב, וסם זל היהודי-אמריקני. החברה חתמה בשנת 2005 עם חברת החשמל על הסכם לאספקת גז טבעי לישראל, והפכה במאי 2008 לספקית הגז הטבעי הראשית של ישראל.

 

שותפות ים תטיס השואבת גז טבעי מהים התיכון סמוך לאשדוד ומספקת גז טבעי לחברת החשמל מאז תחילת שנת 2004, שייכת לקבוצת דלק וולחברה האמריקנית נובל אנרג'י. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי וייס
עמוס לסקר
צילום: יוסי וייס
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה
צילום: לואיז גרין
מומלצים