שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    "רד בנד" ו"סרוגים" זכו בטקס פרסי הטלוויזיה
    סדרת הבובות של HOT זכתה בשלושה פרסים, בהם "הסדרה הקומית הטובה ביותר". חברת הכבלים גרפה בסך הכל 13 פרסים, אך "סרוגים" של yes היא הדרמה הטובה ביותר. פרס מפעל חיים מיוחד הוענק לספי ריבלין

    באירוע נוצץ המתיימר להידמות לטקסי הטלוויזיה והקולנוע הגדולים בעולם, נערך היום (ו') טקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה במשכן אמנויות הבמה בבאר-שבע, כמחווה של אנשי התעשייה לתושבי הדרום.

     

    הפרסים הוענקו לתוכניות ששודרו בין אפריל 2008 לאפריל 2009, ונבחרו על ידי כ-800 אנשי מקצוע. את הטקס הנחו יעל פוליאקוב ("הכל דבש") ואורי גוטליב ("שבוע סוף"). בסך הכל הוענקו השנה 13 פרסים ל-HOT; שישה פרסים הוענקו ל-yes, חמישה ל"קשת" ושניים ל"רשת". אנשי ערוץ 10, שאף הגיעו לטקס והובילו במספר מועמדויות ערוצי הברודקאסט, חזרו הביתה עם פרס אחד בלבד.

     

    והזוכים הם 

    • פרס מפעל חיים מיוחד הוענק לספי ריבלין. את הפרס הגישה ציפי שביט, ששרה יחד עם נכדיו את שיר הנושא של "הבית של פיסטוק", לו חוברו מילים מיוחדות לכבוד הטקס. ריבלין אמר: "רוב האנשים בעולם עובדים בשביל לחיות. יש שחיים בשביל לעבוד, ולי התמזל המזל שהתברכתי בעבודה כזו".


    ריבלין. "התמזל מזלי" (צילומים: רועי עידן)

     

    • תוכנית האקטואליה / תחקיר / חדשות הטובה ביותר: "עובדה" (קשת). אילנה דיין, מגישת התוכנית שעלתה לקבל את הפרס אמרה: "כל סיפור שנחשף הוא עוד ניצחון ועוד הוכחה שאפשר וצריך לעשות עיתונות בטלוויזיה, אפילו בטלוויזיה מסחרית". "עובדה" גברה על "היום שהיה" (ערוץ 10), "חדשות 10" (ערוץ 10), "שישי" עם שלח ודרוקר (ערוץ 10) ו"שתולים" (קשת).

     

    • מגזין התרבות הטוב ביותר: "ערב טוב עם גיא פינס" (HOT). חבר צוות התוכנית, זוהר ישראל, בירך בשמו של פינס שנפקד מהטקס ואמר בין היתר ש"היה מוקדם להספיד את התוכנית", שחוזרת בקרוב לעונה ה-13 והאחרונה שלה. פינס, שעבורו זהו הפרס ה-12 שהוא מקבל בטקס על התוכנית, גבר על "האחות הקטנה", "הבית היהודי", "y בעשר" ו"תרבות רחוב".


    שביט ונכדיו של ריבלין. גרסה מיוחדת לשיר הנושא של "הבית של פיסטוק"

     

    • תוכנית הריאליטי / דוקו-ריאליטי הטובה ביותר: "האח הגדול" (קשת). מפיק התוכנית אלעד קופרמן שעלה לקבל את הפרס הודה לכל צוות ההפקה הנרחב וכן לדיירי הבית. התוכנית ניצחה את "הישרדות - איי הפנינה" (ערוץ 10), "היפה והחנון" (ערוץ 10), "המירוץ למיליון" (רשת) ו"משפחה חורגת" (רשת).

     

    • הסדרה הקומית הטובה ביותר: "רד בנד" (HOT). הסדרה הפתיעה וגברה על "אמאל'ה" (קשת), "החברים של נאור" (ערוץ 10), "החיים זה לא הכל" (רשת) ו"פאפאדיזי" (yes)



    יוצרי "רד בנד" מקבלים את הפרס. חגיגה משולשת

     

    • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קרן מור על "קצרים" (רשת). מור ניצחה את אורנה בנאי ("אמאל'ה"), ענת וקסמן ("החיים זה לא הכל") ואת שתי מועמדויותיה של תיקי דיין, על "אמאל'ה" ו"פאפאדיזי".

     

    • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: צחי גראד על "אמאל'ה" (קשת). המפסידים בקטגוריה הם אבי קושניר ("החיים זה לא הכל"), מנשה נוי ("פאפאדיזי"), מוני מושנוב ("קצרים") וארי פפר ("רד בנד").

     

    • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: איתן צור וקרן חוכמה על "רד בנד" (HOT) חלקו את המקום הראשון עם רם נהרי ("אמאל'ה"). הפסידו להם בחיוך: נאור ציון ("החברים של נאור"), עדי בנימינוב ("החיים זה לא הכל") ואלון בנארי ("קצרים").

     

    • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: דורון צור וירון ניסקי על "רד בנד" (HOT). הם גברו על תמר מרום ("אמאל'ה"), נאור ציון ("החברים של נאור"), דניאל לפין חיים אידסיס ("החיים זה לא הכל"), ורן דוברת ("קצרים").


    מור, זוכת פרס השחקנית הקומית הטובה ביותר. ניצחה את תיקי דיין פעמיים

     

    • תוכנית הבידור הטובה ביותר: "ארץ נהדרת" (קשת). איש מכוכבי התוכנית לא הגיע לקבל את הפרס, שכן כולם נמצאים בימים אלה בבולגריה לצילום הסרט המבוסס על התוכנית, שגברה על "אחד נגד 100" (רשת), "ארץ נהדרת 6" (קשת), "מונית הכסף" (קשת), "עד הבחירות זה יעבור" (ערוץ 10) והמתחרה הגדולה "שבוע סוף" (רשת).


     

    • תוכנית המערכונים הטובה ביותר: "קצרים" (רשת). התוכנית גברה על "דבר עם הסוכן שלי" (HOT), "אין מה לראות" (HOT), "מקום לדאגה" (ערוץ 10) ושינויים בלוח השידורים" (ערוץ 10).

     

    • הדרמה הטובה ביותר: "סרוגים" (yes). הסדרה הפתיעה בגדול וניצחה את "הבורר" (HOT), "פרשת השבוע" (HOT), "רביעיית רן" (yes) ו"תמרות עשן" (HOT). את הפרס לסדרה הגישו אבי קושניר וענת וקסמן, שיחלו בצילומי העונה השמינית של "החיים זה לא הכל" בשבוע הבא.



    כוכבי ויוצרי "סרוגים". "הבורר" ו"תמרות עשן" הפסידו

     

    • התסריט הטוב ביותר בדרמה: אליעזר שפירא וחווה דיבון על "סרוגים" (yes). השניים שהפתיעו בזכייתם גברו על תסריטאי הסדרות המתוקצבות של הכבלים: רשף ורגב לוי ("הבורר"), ארי פולמן ורני בלייר ("פרשת השבוע") ונח סטולמן ("תמרות עשן"). כמו כן גברו גם על אורן יעקובי וגיורא יהלום-אופיר ("רביעיית רן") של yes.

     

    • הבימוי הטוב ביותר בדרמה: עודד דוידוף על "תמרות עשן" (HOT). את הפרס העניקו לדוידוף אפרת בן-צור וצחי גראד, כוכבי הסדרה. דוידוף גבר על שי כנות ("הבורר"), חיים בוזגלו ("לחיות מחדש"), אליעזר שפירא ("סרוגים") ורני בלייר ("פרשת השבוע").

     

    • השחקנית הטובה ביותר בדרמה: יעל שרוני ב"סרוגים" (yes). שרוני הפתיעה והצליחה לגבור על טלי שרון המשחקת לצדה בסדרה כמו גם על קרן מור ("פרשת השבוע"), מיכל ינאי ("רביעיית רן") ואפרת בן צור ("תמרות עשן").



    שרוני על הבמה. השחקנית הדרמטית הטובה ביותר

     

    • השחקן הטוב ביותר בדרמה: משה איבגי ב"הבורר" (HOT). איבגי ניצח את אוהד קנולר ("סרוגים"), מנשה נוי ("פרשת השבוע"), יפתח קליין ("רביעיית רן") ויורם טולדנו ("תמרות עשן").


     

    • תוכנית האירוח הטובה ביותר: "שיחת נפש" של פרופ' יורם יובל (HOT). יובל גבר על "אינסטינקט בסיסי" (רשת), "הלילה עם ליאור שליין" (ערוץ 10), "חוצה ישראל 4" (החינוכית) ו"מקבלים שבת" (ערוץ 1).

     

    • תוכנית הילדים והנוער הטובה ביותר: "דאוס" (yes). הסדרות המפסידות בקטגוריה הן "בילי" (HOT ו-yes), "גור ואוח" (HOT ו-yes), "האי 2" (HOT), "המובילים 2" (HOT) ו"הפיג'מות 5" (HOT).

     

    • סדרת התעודה הטובה ביותר: "לונדון פינת בן יהודה" (yes). הסדרה של ירון לונדון אודות השפה העברית גברה על "ניצן הורוביץ מחפש את המחר" (ערוץ 10), "הרצל פינת רפאלי" (HOT), "לנצח את הסרטן" (קשת) ו"תעודה כחולה" (רשת).

     

    במהלך הטקס נערכה מחווה קצרה לדודו טופז ששם קץ לחייו בשבוע שעבר.

     

    פרסים נוספים

    בפרס הצילום זכה ירון שרף על "תמרות עשן" (HOT); בפרס הניהול האמנותי זכה איתן לוי על "הבורר" (HOT); בפרס עיצוב התלבושות זכתה שרי סובול על "סרוגים" (yes); בפרס המוזיקה המקורית זכה אסף אמדורסקי על "הבורר" (HOT); בפרס הפסקול הטוב ביותר זכה יוסי אפלבאום על "הבורר" (HOT); בפרס האיפור זכתה ליאת שיינין על "ארץ נהדרת" (קשת); בפרס האפקטים המיוחדים והווידאו-ארט זכו בועז תמיר, אבשלום מרגולין, בני אפר ואיתי בכר על "תמרות עשן" (HOT).

     

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    רד אורבך. אצבע משולשת לזכייה משולשת
    צילום: עידן הובל
    7 לילות
    מומלצים