שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טיפ: כך תעתיקו טקסט "נקי" מהרשת למסמך

  כמה פעמים ניסיתם להעתיק לוורד שתי פיסקאות מידיעה ברשת, וקיבלתם חצי מהאתר? יש פתרונות פשוטים ואתם תלמדו להשתמש בהם בתוך דקותיים

  יש כל מיני סיבות לגיטימיות להעתיק טקסטים ותמונות מאתרי אינטרנט. למשל, כשמדובר באתר לא תקני שלא ניתן להדפיס ממנו כמו שצריך, או כשאתם רוצים לצטט, וכדומה.

   

  הבעיה עם העתקת טקסטים מאתרים היא שבדרך-כלל תקבלו יחד עם הטקסט (והתמונות) מרכיבים שונים של הדף שאינכם מעוניינים בהם - באנרים, אלמנטים גרפיים שונים, רכיבי קוד וטבלאות HTML ועוד כהנה וכהנה. גם הטקסט עצמו, יגיע לעיתים קרובות עם עיצוב (פונט, גודל, צבע) שלא יתאימו לכם.

   

  לדוגמא, ראו מה קיבלנו כשהעתקנו את המדריך הזה:

   


    

  ואז הדבקנו לתוך Word:


   

   

  מה עכשיו, לסמן כל דבר מיותר ולמחוק? לא, לא צריך.

    

  העתקת טקסט בלבד

  יש כמה דרכים לעקוף בעיות כאלה. לדוגמא, אפשר להדביק לתוך Notepad ומשם לכל מקום אחר - זו השיטה המומלצת כאשר אתם רוצים להעלות את הטקסט לאתר כלשהו, ולהיות בטוחים שאתם לא מוסיפים לו מאפיינים עיצוב שונים (מה שקורה בוורד).

   

  אם אתם רוצים להעתיק ישירות לוורד ומעוניינים בטקסט ה"נקי", תוכלו להשתמש לשם כך בתכונה ההדבקה המיוחדת (Paste Special): העתיקו כרגיל ואחר-כך היכנסו ל-Word ובחרו עריכה / הדבקה מיוחדת.


   

  במקום ברירת המחדל של וורד ("תבנית HTML") בחרו ב"טקסט שאינו מעוצב" ואשרו. כך זה ייראה הפעם:

   


   

  כמה הערות: 

  • שימו לב שבשיטה הזו הטקסט יתקבל ללא עיצוב, ללא קישורים וללא התמונות.
  • אם יש תמונה או שתיים שבכל זאת אתם רוצים להוסיף, תוכלו להעתיק אותן בנפרד (קליק ימני ו-Copy Image) ולהדביק לוורד.
  • אם אתם רוצים את התמונות, הקישורים והטקסט רק לא את עיצוב הטקסט העתיקו והדביקו כרגיל ואז היכנסו לתפריט עריכה / נקה ובחרו באפשרות עיצובים. אם הטקסט התקבל בטבלאות, סמנו את המסמך השלם ובחרו טבלה / המר טבלה לטקסט.

   

  כל המדריכים שלנו ב-"זמן ynet" 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים