שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שטייניץ: לא נתערב במשבר באפריקה ישראל

  לב לבייב בצרות אבל שר האוצר הבהיר: "כספי משלם המסים יוצאו על תשתיות וטיפול באבטלה ולא על הזרמה מאסיבית של כסף להצלת בנק או חברה גדולה"

  שר האוצר, יובל שטייניץ, הבהיר היום (ב') במסיבת עיתונאים כי הממשלה או הכנסת לא יתערבו במשבר הפוקד את לב לבייב ואפריקה ישראל. השר אמר כי מדיניות זו שהאוצר קבע לפני ארבעה חודשים, ופעם נוספת לפני חודש, לא השתנתה.

   

  לב מפרפר:

   

  השר הדגיש, כי "אי ההתערבות היא הסיוע הטוב ביותר שהמדינה יכולה להגיש, והראייה לכך היא ששבוע לאחר שנמסרה ההודעה האחרונה על מדיניות האוצר, בסוף אוגוסט, שוק ההון חזר לעצמו לאחר שהתפזר ערפל אי הוודאות הוחלו הנפקות חדשות".

   

  השר ציין כי "מצבה של אפריקה ישראל אינו משמח, אבל אינו בעל השפעה מקרו כלכלית. לדבריו ,האוצר לא מעריך שמצב החברה יפגע ביציבות הבנקים או בהשקעות של המוסדיים וקופות הגמל. ההשפעה תהיה לכל היותר בסדר גודל של 1%, אמר שטייניץ, ולא יהיה שינוי מהותי במצב המשק ובחיסכון הפנסיוני".

   

  השר חזר והדגיש כי האוצר ימשיך במדיניות זו של אי התערבות ביחסי הלווים והמלווים, או בחדלי פירעון בשוק האג"ח. עם זאת ציין, כי "יש לנו כלים לטפל במשבר שיסייעו למלווים ולווים לדבר זה עם זה בנוסף למנגנון קציני האשראי שנקבע בתחילת המשבר, וההקלות בתחום הרגולציה שיאפשרו למשק להתמודד לבדו עם תוצאות המשבר".

   

  השר הוסיף כי: "כשם שחזינו מצבים כאלה של חברות קונצרניות חדלות פירעון לפני ארבעה חודשים ונערכנו למצבים אלו אנחנו שמחים שכספי משלם המסים יוצאו על תשתיות, טיפול באבטלה סחר חוץ ומחוקר-ופיתוח ולא על הזרמה מאסיבית של כסף להצלת בנק או חברה גדולה".

   

  שטייניץ נשאל אם הגיעו אליו פניות לעזרה מצד טייקונים שנקלעו לקשיים, ואמר כי הוא אינו מגלה פרטים מסוג זה.

   

  שר האוצר אמר את הדברים בזמן שהציג את המוסד החדש שהאוצר הקים- סקירה חודשית על מצב המשק שתפורסם מדי חודש ותיקרא "אורות אדומים" במטרה לאפשר להציג את המגמות השונות בכלכלת ישראל. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  שטייניץ במסיבת העיתונאים
  צילום: גיל יוחנן
  לבייב, אתמול
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים