שתף קטע נבחר

דנקנר מינה את חיים גבריאלי למנכ"ל IDB אחזקות

כיום מכהן נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברה המרכזת את אחזקותיו השונות, כמנכ"ל ויו"ר החברה. IDB אחזקות מדווחת על רווח שיא של 1.2 מיליארד שקל במחצית הראשונה, הנובע ברובו מההשקעות של החברה הבת כור במניות קרדיט סוויס

חיים גבריאלי ימונה למנכ"ל IDB אחזקות. כיום מכהן נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברה המרכזת את אחזקותיו השונות, כמנכ"ל ויו"ר החברה. המינוי ייכנס לתוקף מחר (ג'). 

 

דנקנר ציין בהודעת החברה: "אני שמח ומאושר על מינויו של חיים גבריאלי. חיים הוא יד ימיני מזה 9 שנים, ובתקופה זו היה מעורב בכל מהלך מרכזי בעשייה ב-IDB, כולל בתהליך רכישתה. התבונה ושיקול הדעת של חיים, לצד המסירות האחריות והחריצות שלו, מהוות שילוב יוצא-דופן של תכונות. אני מאחל לחיים הצלחה רבה בתפקידו ומשוכנע שחיים ימשיך להוביל ב-IDB תהליכים מורכבים במקצועיות, בהרמוניה וביסודיות, כפי שעשה עד היום".

 

בתוך כך דיווחה IDB אחזקות על רווח שיא של 1.2 מיליארד שקל במחצית הראשונה, הנובע ברובו מההשקעות של החברה הבת כור במניות קרדיט סוויס. בעקבות הדו"חות תחלק החברה דיבידנד של 270 מיליון שקל. מתחילת 2009 ההשקעה בקרדיט סוויס ייצרה לכור רווח כולל של כ-2 מיליארד שקל.

 

דנקנר: "תחילת היציאה של העולם מן המשבר"

דנקנר אמר היום בישיבת הדירקטוריון: "שיאו של המשבר הכלכלי היה בחצי השנה מאוקטובר 2008 עד אמצע מרס 2009, תקופה הכוללת את הרבעון הרביעי של 2008 ואת הרבעון הראשון של 2009. לעומת זאת, הרבעון השני של 2009 ותוצאותיו מסמנים את תחילת היציאה של העולם מן המשבר.

 

"מגזר הפיננסים, שהיה הראשון להיפגע במשבר, הוא גם המגזר הראשון שמתאושש ממנו. אני שמח על שהצלחנו לזהות את המגמה ועל שבחרנו בקרדיט סוויס כיעד השקעה נכון עבור קבוצת IDB. על השקעתנו בקרדיט סוויס אנו רושמים רווחיות גבוהה מאוד במחצית הראשונה של 2009. אנו רוחשים אמון רב בהנהלת קרדיט סוויס, במודל העסקי של הבנק ובאיתנותו הפיננסית הגדולה, ובכוונתנו להמשיך ולהגדיל את אחזקתנו בקרדיט סוויס ולהיות מבעלי המניות המובילים בבנק.

 

"ההכנה הקפדנית של קבוצת IDB לקראת המשבר לצד התבונה והזהירות של המנהלים הבכירים בקבוצה, הם שאיפשרו לנו לצלוח את תקופת השפל. גם כיום - כפי שהיה לאורך כל תקופת המשבר - חברות הקבוצה נהנות מיתרות נזילות גבוהות ומחוסן פיננסי גבוה במיוחד, אשר ממצבות את קבוצת IDB בעמדה מיטבית לבחינת השקעות חדשות ולהמשך התרחבות וצמיחה". 

 

דנקנר סיכם ואמר: "אני שמח על כך שהרווחיות של IDB והחוסן הפיננסי של הקבוצה מאפשרים לנו, למרות המשבר, להמשיך ואף להרחיב את פעילות הקבוצה למען יישובי קו העימות בצפון ובדרום - אלה עימם יצרנו בשנים האחרונות חיבור חזק ואף חברות קרובה בדגש על שיתוף הפעולה ההדוק בפרויקטים בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה והתרבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנקנר וגבריאל
צילום: סיון פרג'
מומלצים