שתף קטע נבחר

ברק מחה על "בכיינות", נועם שליט: פחות דיבורים

בתשובה לשאלת תלמיד על החייל החטוף, אמר שר הביטחון: "המדינה לא יכולה להבטיח את שלומך, אני מציע לא להתבכיין". נועם שליט: "מצפה ליותר מעשים". פעיל למען שליט: "שברק יפסיק להשתמש בראשי ממשלה כשכפ"ץ לאחריותו"

שר הביטחון מחה על "הבכיינות" בציבור בעניין החייל החטוף, ואביו של גלעד שליט לא ממש אהב לשמוע את הדברים. נועם שליט התייחס בקצרה להתבטאותו של השר אהוד ברק ואמר כי המשפחה "מצפה לפחות דיבורים, פחות ציטוטים ויותר מעשים".

 

כשנשאל מדוע אינו מגיב בפרוטרוט על דברי ברק, ענה כי אינו רוצה להיכנס "לדו קרב תקשורתי" עם שר הביטחון.

 

צחי ליאון, מורה לשל"ח הנמנה על מובילי קבוצת אנשי המילואים הפעילים ב"צבא החברים של גלעד", אמר כי דבריו של ברק חמורים במיוחד לנוכח העובדה שנאמרו בפני תלמידי תיכון העומדים בפני גיוס. "שלוש שנים לאחר החטיפה אנחנו מציעים לברק לחשוב במושגים של מנהיגות", אמר ליאון. "אנחנו קוראים לו לדבר פחות ולעשות יותר, ובעיקר להפסיק להשתמש בראשי הממשלה - קודם אולמרט ועכשיו נתניהו - כשכפ"ץ לאחריותו".

 

"הגיע הזמן שברק יוביל את המו"מ לשחרורו של גלעד שליט באופן אישי, על כל המשתמע מכך", הוסיף ליאון. "הנושא מצוי בתחום האחריות הערכית, הפיקודית והאישית שלו - כיאה לשר הביטחון במדינת ישראל".

 

ברק סייר היום באזור עוטף עזה לרגל פתיחת שנת הלימודים, ונשאל על-ידי התלמיד אלמוג בן-נתן מתלמי יוסף האם המדינה יכולה להבטיח את שלומו אם ייפול בשבי. "המדינה לא יכולה להבטיח את שלומך, את חייך או את אי נפילתך בשבי כחייל", הוא השיב.

 "אתה מתגייס לצבא כדי להילחם. זה מקום שאיננו אירופה או מערב אירופה. פה מי שלא ממצמץ מול אש קסאמים וחטיפות ובתי עלמין צבאיים - שורד".

 

לגבי המגעים לשחרור שליט ברק הדגיש: "אני אומר לכם - לא בכל מחיר. יש מאמץ להביא את גלעד הביתה והוא נעשה בכל יום על-ידי טובי המוחות של מדינת ישראל. זה טוב שהציבור קורא להחזיר את גלעד, אבל אני מציע לכל עם ישראל לא לחשוב במושגים של בכיינות, לא לחשוב במושגים של אובדן דרך ואובדן חוט שדרה. היו לנו מבחנים קשים מאוד בעבר ועוד נכונו לנו מאבקים קשים. אין לאבד את קור הרוח ואת יכולת העמידה. יש להילחם מול כל קושי עד שמנצחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. לא לדו-קרב תקשורתי
צילום: AP
ברק. "מי שלא ממצמץ שורד"
צילום: ירון ברנר
מומלצים