שתף קטע נבחר

נתניהו בבית ספר בשפרעם: נתקין פה מזגן

אחרי שפתח את שנת הלימודים במודיעין והמשיך לבקעת הירדן - הקדיש ראש הממשלה זמן למורים ולתלמידים בשפרעם. הוא נאלץ לשבת איתם בחום הכבד וחווה על בשרו את המחסור במשאבים: "אני מתכוון לדאוג למזגן במקום הזה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאלץ לשבת בצהריים (יום ג') שעות ארוכות בחום כבד בתיכון "מקיף א'" בשפרעם. "הדבר הראשון והחשוב הוא סגירת פערים, ואני מתכוון כחלק מזה לדאוג גם למזגן במקום הזה", הבטיח בפתח דבריו בעודו מזיע.

 

אחרי ביקור במודיעין ובבקעת הירדן לרגל פתיחת שנת הלימודים, הקדיש ראש הממשלה זמן לפגישה עם תלמידים ומורים בבית הספר התיכון בשפרעם. הוא דיבר בעיקר על צמצום הפערים והקדיש חלק ניכר לנושא השוויוניות.

 

"חינוך זה תמיד דבר שדורש הרבה משאבים, אך ללא מאמצים מצד התלמידים, המורים והמנהלים - לא נצליח לתרגם אותם. אם הייתי יכול לחנך את ילדי ישראל בעצמי, הייתי אומר להם - קודם כל דרשו מעצמכם. תעמדו ביעדים שאתם מאמינים בהם", אמר נתניהו.

 

"בכל אחד ואחת מכם טמונה הדרך להצלחה", הוסיף ראש הממשלה בשיחה עם התלמידים. "מי שיירצה יוכל להגיע ללימודי משפטים, ללימודי ריפוי בעיסוק, ללימודי מתמטיקה ולכל יעד שכל אחת מהתלמידות שדיברתי איתן קודם הביעה". 


ראש הממשלה עם ילדי מודיעין (צילום: משה מילנר, לע"מ)

  

שר החינוך, גדעון סער, הבטיח: "אני מתכוון להשקיע מאמצים, מחשבה ותקציבים כדי לקדם את החינוך בקרב המוסלמים, הדרוזים, הצ'רקסים והבדואים. כיום כ-40 אחוז מכיתות הלימוד הנבנות בישראל הן מהמגזר הלא יהודי וזה חלק מצמצום הפערים". 

 

"להעמיק האחיזה בארץ"

במהלך ביקור במוסד החינוכי של ההתיישבות הדתית העובדת בשדה אליהו שבבקעת בית שאן, קרא ראש הממשלה להעמקת האחיזה בארץ. "הייתי בשבוע שעבר בברלין וראיתי איזה מחיר שילמנו בהיותנו חסרי אונים ויכולת. והנה שבנו לארצנו, למולדתנו וחובתנו להעמיק את אחיזתנו בה ולשמר את יכולת העצמאות והמגן שלנו".

 

לדבריו, "אנחנו רואים בחיוב את החינוך לערכים, לציונות ואהבת האם ואהבת ארץ ישראל כפי שאתם עושים פה".

 את פניו של ראש הממשלה בשדה אליהו קיבלה תזמורת עליה ניצחה עירית מילוא, אם שכולה לרס"ן נדב מילוא ז"ל שנהרג ב-1967 בלבנון.

 

בביקורו בכיתה ג' של בית הספר "יחד" במודיעין, הרשה לעצמו ראש הממשלה רוח מבודחת יותר והתוודה כי כשהיה ילד אהב יותר את ההפסקות מהלימודים. "אני אהבתי נורא את ההפסקות אבל עכשיו כשאני קצת יותר מבוגר ומסתכל אחורה, השיעורים היו יותר חשובים", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בבית הספר במודיעין, הבוקר
צילום: AFP
מומלצים