שתף קטע נבחר

מדינת ישראל יוצאת למאבק בהתבוללות

משרד ראש הממשלה והסוכנות חשפו נתונים כי למעלה מ-50% מהצעירים היהודים מתחתנים בנישואי תערובת. הם מכנים זאת "סכנה לאומית אסטרטגית", וקוראים לציבור להירתם למאבק בתופעה. הערב ישיקו קמפיין לאיתור צעירים יהודים בתפוצות, במטרה לחזק את זהותם היהודית

מכירים יהודים בחו"ל? מדינת ישראל מציעה לכם להצטרף למאבק בהתבוללות: משרד ראש הממשלה והסוכנות היהודית ישיקו הערב קמפיין פרסום אגרסיבי לפרוייקט "מסע" שהם מפעילים, במסגרתו מבקרים בארץ צעירים יהודים מהתפוצות לתקופה ממושכת לחיזוק זהותם היהודית והקשר עם ישראל. בקמפיין החדש ייקרא הציבור להירתם למניעת נישואי תערובת – "סכנה לאומית אסטרטגית" – זאת באמצעות מסירת פרטי יהודים מחו"ל לידי אנשי "מסע", במטרה להביאם לביקור בארץ.

  

במסיבת עיתונאים שקיימה היום (ד') מנכ"לית הפרוייקט, איילת שילה-תמיר, נטען כי "עתידו של העם היהודי על סף צמיחה שלילית". היא הציגה מחקר שערך באחרונה המכון למדיניות תכנון העם היהודי, ולפיו הממוצע עומד כיום על למעלה מ-50% נישואי תערובת של צעירים לא יהודיים בעולם.

 

מוביל המהלך, איש יחסי-הציבור מוטי שרף ("שרף תקשורת"), השווה את תופעת ההתבוללות למשבר המים. הוא הסביר כי אף שמדובר בבעיה קיומית, הציבור בישראל מגלה כלפיה אדישות, משום שהתהליך הוא "איטי ולא דרמטי, רחוק מהעין".

 

בקמפיין, שמבצע משרד

דרורי-שלומי, ויועלה בטלוויזיה, בעיתונים ובאינטרנט ("כולל פעילות פייסבוק") בעלות של למעלה מ-600 אלף דולר, מבקשים ב"מסע" להטמיע את הנושא בסדר היום הציבורי, כפי שנעשה בהצלחה עם משבר המים. יופיעו בו מודעות "הלך לאיבוד" ובהן תמונות צעירים יהודיים בעולם, והציבור יתבקש לסייע כביכול באיתורם.

  

מנכ"לית "מסע" אמרה עוד כי על פי הנתונים שבידיה הפרוייקט מוכיח את עצמו בחיזוק הזהות היהודית, ירידה בנישואי התערובת, עלייה במחוייבות כלפי ישראל, בפעילות פוליטית למענה ובתמיכה כלכלית בה בקרב יהודי התפוצות שהשתתפו בו, וכן בשיעור העלייה ביניהם. שילה-תמיר ציינה עוד כי 91% מהבוגרים התחתנו עם בני זוג יהודיים לעומת 48% אצל האחרים, וכי פערים משמעותיים נרשמו גם בשיעור רישום הילדים לבתי ספר יהודיים ובהגעה לביקורים נוספים לישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היהודים הלכו לאיבוד". עולים לארץ
צילום: AFP
מומלצים