שתף קטע נבחר

90 מיליון שקל עבור מושבת הטמפלרים בת"א

קבוצת הפרסום אדלר-חומסקי וקבוצתו של קובי רוגובין זכו במכרז של מינהל מקרקעי ישראל ויקבלו מהמדינה 27 מבנים טמפלרים במושבת שרונה, שאותם יוכלו להשכיר כבתי עסק. הזוכים ישלמו כמעט פי שלושה מסכום המינימום להתמודדות

מינהל מקרקעי ישראל דיווח היום (ד') על זהות הזוכים במכרז מתחם שרונה בדרום הקריה. הקבוצות אדלר חומסקי ורוגובין זכו במכרז ויקבלו מהמדינה 27 מבנים טמפלרים מסחריים לשימור תמורת סכום של כ־90 מיליון שקל.

 

הזוכה במתחם המערבי היא קובצת אמאר יועצים בע"מ, בה שותפים קבוצת הפרסום אדלר־חומסקי של ראובן אדלר ואייל חומסקי יחד עם מנכ"ל אזורים לשעבר, מתי דב וקרן מידאס השקעות, שתשלם 45.1 מיליון שקל עבור הבתים. במתחם המערבי זכתה קבוצת רוגובין של קובי רוגובין יחד עם יבואן האופנה אברהם איראני, שישלמו יחד 45 מיליון שקל. למכרז הוגשו 16 הצעות על ידי שמונה מתמודדים. מחיר המינימום לשני המתחמים היה 32.88 מיליון שקל.

 

פרויקט גני שרונה הוא אחד הפרויקטים המובילים של מִינהל מקרקעי ישראל. המתחם הייחודי, בו השקיע המִינהל בעשור האחרון משאבים ותקציבים רבים, נמצא על ציר מרכז העסקים הראשי בת"א, באחד האזורים היוקרתיים והמבוקשים בארץ.

 

מדובר על האתר בו ישבה המושבה העתיקה שרונה, המוקף מדשאות ועצי נוי בו ובו מבנים טמפלרים המיועדים למטרות פנאי ומסחר. היזמים שזכו במכרז יוכלו להפוך את המקום למרכז בילוי בשעות היום והלילה ולהסב את המבנים המיוחדים לבתי – קפה, חנויות בוטיק, מסעדות, גלריות ועוד.

 

המינהל שיווק את המבנים בשתי חטיבות: קבוצת המבנים המזרחיים, הכוללת 12 מבנים, וקבוצת המבנים המערביים, הכוללת 15 מבנים. בין שני מבנים בחטיבה המערבית תחבר מנהרה תת קרקעית. מחיר המינימום של 15 המבנים המערביים היה 13.8 מיליון שקל ומחיר המינימום של המבנים המזרחיים 19.1 שקל מיליון שקל. במכרז זה, לא ידרש היזם הזוכה לשלם הוצאות פיתוח ו/או היטלי פיתוח למינהל ולעיריית תל אביב.

 

במינהל אמרו היום כי המתחם הוא דוגמא ליכולת להשביח קרקע עירונית ולמצות את ניצולה על ידי פינוי משרדי ממשלה ומתקנים צבאיים שישבו באזור בעבר, ולייעדה לשימוש מסיבי, תוך שימור הערכים ההיסטוריים לטובת הציבור הרחב. יצוין כי השטח הבנוי תוכנן בצורת ח' מסביב לפארק, וכלולה בתוכו קריית הממשלה. בטבעת הפנימית, הצמודה לפארק, יוקמו מבני המגורים ובטבעת החיצונית ייבנו משרדים, בתי מלון ומבני ציבור המקיפים פארק ציבורי בשטח של כ־40 דונם, בתוכו משולבים מבנים טמפלריים טיפוסיים, שיעברו תהליך שימור קפדני.

 

הפרויקט במתכונתו הסופית יכלול כביש תת קרקעי סובב, אשר יזין את המתחם כולו ויאפשר ניצול מפלסי הקרקע לטובת הולכי הרגל אשר יבלו, יעבדו, יגורו ויבקרו במתחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
מכרז הטמפלרים
צילום: עומר הכהן
מומלצים