שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לבנת: "נדאג לעובדי אמנות לעם"

  שרת התרבות אמרה את הדברים במהלך מפגש ראשון עם עובדי העמותה שפוטרו השבוע. העובדים הנרגשים בתגובה: "זו הפעם הראשונה שזכינו לאמפתיה ואוזן קשבת"

  שרת התרבות לימור לבנת נפגשה היום (ד') עם עובדי אמנות לעם. המפגש שנולד בעקבות פרסום הכתבה ב-ynet על איומים שהשמיע אחד מחברי ההנהלה נגד העובדים שקיבלו השבוע מכתבי פיטורים, הובילה להצהרה חד משמעית של השרה.

   

  "עובדי 'אמנות לעם' אינם אשמים בהתנהלות הכושלת. נעשה הכל על מנת לדאוג להם", אמרה לבנת. אחרי חודשים ארוכים של עבודה תחת חרב הפיטורים ובמצב של סכסוך מתמשך מול הנהלת העמותה, אמרו העובדים ל-ynet כי המפגש עם השרה לבנת ועם מנכ"לית משרד התרבות, אורלי פרומן, הוא עבורם אור בקצה המנהרה.


  לבנת. העובדים: "מחויבת להמשך קיומה של העמותה" (צילום: דודי ועקנין)

   

  "יצאנו מהמשרד בתל-אביב עם דמעות בעיניים. פתאום, אחרי תקופה ארוכה וקשה, מצאנו לראשונה אמפתיה אמיתית ואוזן קשבת. זה שונה מאוד מהנוף הממסדי שאנחנו רגילים אליו", אמרו העובדים והדגישו: "יצאנו מעודדים למרות שלא הובטח לנו שום דבר אופרטיבית. אבל עם זאת האמירה היתה ברורה בכל הנוגע לחשיבות הפעילות שלנו. ראינו שלבנת באמת מחויבת להמשך קיומה של העמותה.

   

  לדברי העובדים, ניכר כי לא מדובר במס שפתיים. "מנכ"לית המשרד אמרה לנו שהיא מודעת למחיר שאנחנו משלמים ושהיא יודעת שמה שמחזיק את העמותה זה הכוח המקצועי שלה. היא רצתה שנדע שאנחנו מוערכים. היא הבטיחה שהפעילות בפריפריה תמשך ושחובות האמנים ישולמו".

   

  בפגישה נכחו במקביל גם היועצת המשפטית של המשרד, עו"ד הדס פרבר ואיתמר גורביץ, נציג הוועדה הבודקת שמונתה על ידי השרה לבנת למציאת פתרון למשבר בעמותה.

   

  לבנת ל-ynet: "העובדים לא אשמים"

  במשרד התרבות אמרו היום: "ההחלטה לקיים את השיחה התקבלה אחרי שדווח למשרד על התנהלות כוחנית של הנהלת העמותה כלפי העובדים ביממה האחרונה. במהלך הפגישה סיפרו העובדים על תחושותיהם הקשות נוכח ההחלטה לפטרם ערב החג. הנהלת המשרד עדכנה את העובדים על דרכי הפעולה השונות שמטרתן להבטיח שאף עובד לא יישאר ללא פרנסה".

   

  מקורות במשרד אמרו ל-ynet כי המפגש עם העובדים היה טעון ומרגש וכי בין הדרכים הנבחנות - החזרת העובדים כחלק אינטגראלי מהסכם מול הנהלת העמותה או במידת הצורך קליטתם בתוך המשרד עצמו.

   

  "פעילות העמותה חשובה ומשמעותית מאוד לפריפריה", אמרה לבנת ל-ynet, "אסור להשלים עם מצב שבו העובדים המסורים שבעבורם 'אמנות לעם' היא בית מזה 20 שנה יאבדו את פרנסתם בשל התנהלות כושלת. העובדים אינם אשמים בליקויים ונעשה הכל על מנת לדאוג להם".

   

  גם מנכ"לית המשרד פרומן חיזקה את דברי השרה: "ביקשנו להיפגש עם העובדים אחרי שהזדעזענו מהיחס שקיבלו.

  חשוב לנו להמשיך את הפעילות תוך כדי תשלום חובות לאמנים ולמוסדות התרבות ובנוסף, לדאוג לכך שאף עובד לא יימצא את עצמו במעגל האבטלה בשל אותם ליקויים חמורים".

   

  בתגובה לכך אמר יו"ר הנהלת העמותה, ישראל גל: "השרה לבנת והנהלת משרד התרבות מדברים בכפל לשון. אי אפשר לא להעביר את תקציב העמותה שצומצם לשליש ולהגיד בו זמנית שהעובדים יישארו.

   

  "השרה יכולה לפתור את הבעיה במחי יד וזאת אם תעביר את הכסף שמגיע לעמותה, אבל כנראה יש מניעים זרים שמובילים אותה. השר הקודם הואשם כביכול שהשפיע על 2.5 מיליון שקל מתוך תקציב כולל של 15 מיליון. השרה הזו רוצה להשתלט על כל המיליונים וגם לחלק ג'ובים. זו לא האשמה חמורה, זו עובדה, אחרת למה היא מבקשת להכתיב לנו ולקבוע מי יהיו בעלי זכויות החתימה בעמותה ומה יהיה צביונה של ההנהלה?".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים