שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "כריש הים" ניסה להציל וטבע, אשתו התמוטטה
  חבריו של אורי קונסטנטין לא הופתעו לגלות שמיהר לקפוץ למים, לסייע לטובע. בחלומות הכי שחורים לא תיארו שדווקא כך ימצא "כריש הים" את מותו. אשתו, כוכבה, ראתה הכל והתמוטטה

  עשרות תושבים התקבצו אמש (שבת) בביתו של אורי קונסטנטין בבנימינה, נדהמו לשמוע איך "כריש הים" מת דווקא בטביעה. אשתו, כוכבה, התמוטטה כשחזתה באירוע לנגד עיניה, היא אושפזה בבית החולים ורק מאוחר יותר שוחררה והגיעה לבית כשהיא נתמכת על-ידי בני משפחה. איש לא הופתע לדעת שהוא מיהר להיחלץ לעזרתו של אדם שנקלע למצוקה. "הוא שמע 'הצילו', ראה בן אדם טובע, ומיד עזב הכל ונכנס למים להציל אותו", סיפר חברו, גדעון מכלוף. 

   

  אורי, בן 48, אהב את הים אהבה עזה. הוא נהג לצלול, לדוג, לשחות, אפילו לערוך שמחות על החוף. אתמול נסע עם אשתו, כוכבה, לחוף השונית. כשראה כי עזאם עודה, שאותו לא הכיר, נקלע למצוקה, מיהר להיכנס למים. אורי שילם בחייו וכך גם חמיו של עודה, מרואן בסימי בן 49 מג'לג'וליה.


  חיפושים עד שעות הלילה (צילום: ג'ורג' גינסברג)

   

  "כמה זה מתאים לאורי לבוא לעזור, מבלי לחשוב על עצמו", סיפר מכלוף, שהוא גם חבר מועצה וגם גבאי בית הכנסת. הבשורה המרה על מותו של אורי היכתה בתדהמה את בנימינה. "רק אתמול הייתי אצלו בבית. ישבנו יחד, הוא עוד שאל אותי כמה כסף הוא חייב לבית הכנסת. זה בית הכנסת שלו, הוא השקיע בו המון כסף למרות שלא היה אדם דתי. הוא רשם לי צ'ק על החוב שלו לבית הכנסת, כאילו ידע מה הולך לקרות.

   

  "הוא דיבר איתי על כך שבערב יום כיפור הוא רוצה לקרוא את תפילת 'כל נדרי', התפילה שפותחת את ערב יום כיפור. כמו שאבא שלו, שמעון ז"ל היה כל ערב כיפור קורא את 'כל נדרי', ככה גם הוא רצה. עכשיו הוא לא יזכה לזה". 

   

  אורי נולד בבנימינה, בן לאחד ממקימי היישוב. הוא בעל מפעל לתריסים. "אדם משכמו ומעלה", מספר מכלוף. "אהב לעזור לכולם, רק עכשיו הוא פנה אליי וביקש ממני שמות של אנשים להם הוא יכול לתרום מזון לחג. כל הזמן הוא היה מבקש לתרום לנזקקים ולסייע להם, הוא לא חיכה שיפנו אליו לעזרה והיה עוזר לכולם. למרות שהוא לא היה דתי, הוא היה מגשר בין חילונים לדתיים. לאנשי צבא רבים הוא עזר, רק ביום שישי הוא הזמין אלוף-משנה שגר ביישוב שיעשה איתו את ראש השנה". 

   

  האהבה לים ליוותה את אורי מאז ילדותו. בצבא שירת בחיל הים על ספינת דבור,. "מה שהוא עשה היום זה לא מפתיע אותנו, זה מתאים לו וזו לא הפעם הראשונה שהוא נכנס למים ומציל אנשים. בגלל אהבתו לים הוא קיבל את הכינוי 'כריש ים'. אנחנו עדיין לא מעכלים שדווקא הוא שאהב את הים והציל הרבה אנשים מטביעות בעצמו, טבע. זו אבידה גדולה לבנימינה", סיכם.

   

  אורי הותיר אחריו אשה ושני ילדים - גל וטל, חיילת בשירות סדיר. לבית המשפחה הגיעו רבים מחבריה של טל, כולם פרצו בדמעות. אורי קונסטנטין יובא למנוחות בשעה 17:30 בבית העלמין בבנימינה. 

   

  החיפושים אחר עזאם עודה בן ה-37, שנעדר עדיין, נמשכו עד לשעות הלילה. סלימאן אבו ריא, קרוב משפחה של שני ההרוגים מג'לג'וליה, סיפר כי "הם היו בים בטיול, בין היתר עסקו בצלילה חופשית לפי מה שידוע לנו. מרואן צעיר, יש לו 4 בנים ו-4 בנות. יש לו מוסך בפתח-תקווה. בן-אדם נפלא, שעסק בספורט של צלילה, אהב את הים, כל שישי-שבת היה בים כדי להירגע, לראות את העולם. זה אדם שתמיד אהב לעזור לזולת ולמשפחה. איפה שצריך לתת הוא היה נותן. עזאם הוא בחור צעיר שאוהב את החיים, שנסע לים עם חמו".  

   

  "במקרה לא הייתי איתם היום בים", סיפר אבו ריא. "אני בדרך כלל נוסע איתם. קשה מאוד בבית המשפחה ובכפר עכשיו, אף אחד לא מאמין, הילדים של מרואן יודעים ולכולם זה קשה. אנחנו בתדהמה גדולה".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה רוני גל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חי ומת בים. אורי קונסטנטין
  צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
  עזאם עודה, עדיין נעדר
  צילום: מחמוד עינאש
  מרואן בסימי. ניסה לחלץ, שילם בחייו
  צילום: מחמוד עינאש
  מומלצים