שתף קטע נבחר

מחווה חייתית: עכביש נדיר על-שם דיויד בואי

חוקר גרמני שגילה לאחרונה 25 עכבישים חדשים למדע באזור אסיה, החליט להעניק לשמונה מהם שמות של ידוענים בתחום המוזיקה, בידור, מדע וסביבה. אחד מעכבישי הענק, בעל מראה מלכותי צהבהב ועשיר בפרווה, נושא את שמו של האמן דיויד בואי. המטרה: להגביר את המודעות לעכבישים בסכנת הכחדה

הביולוג וחוקר העכבישים הגרמני, פיטר יגר, גילה בעשור האחרון כ-200 מינים חדשים למדע של עכבישים ברחבי העולם. הקיץ הוא החליט להעניק מחווה למספר אושיות בולטות הפועלות בתחום המוזיקה, מדע, תרבות, רוח, סביבה ופוליטיקה.

 

מתוך 25 מינים חדשים של עכבישי ענק שהוגדרו לאחרונה כחדשים למדע, בחר יגר, לשלב בשמם המדעי (המצויין בלטינית) את שמותיהם של שמונה מפורסמים בתחומם.
 
לדברי יגר, הפועל במכון המחקר לטבע בשנקנברג, בגרמניה, הוא החליט לעשות זאת כדי לעורר מודעות גדולה יותר בקרב הציבור לגבי גורלם של מיני עכבישים המצויים בסכנת הכחדה ולטבע הסובל מפגיעה קשה כתוצאה מפעילות האדם.

 

למרות שמרבית האישים ברשימה ידועים בעיקר לציבור בגרמניה, הזמר והאמן דיויד בואי, נכלל ברשימת המחווה החייתית. העכביש החדש למדע שנמצא במלזיה, הוא גדול, פרוותי, בעל מראה מלכותי וצהבהב, שזכה לשם "Heteropoda davidbowie".

 


(צילום: Senckenberg Forschungsinstitute und Naturmuseen)

 

גם זמרת הגלאם פופ-פאנק הגרמנית משנות ה-80, נינה האגן, זכתה לכבוד בעל שמונה רגליים בזכות עכביש הנושא את השם "Heteropoda Nina Hagen". בנוסף, עכביש חדש שהתגלה בבאלי, זכה לשם "Heteropoda uexkuelli", ושמו נועד להעביר מסר של תמיכה בועידת האקלים העולמי ובפועלו של המדען והביולוג יאקוב פון אקסקל.
 

יגר סבור כי יערות הגשם הטרופיים באסיה מהווים את אחת מהנקודות העשירות ביותר בכל הנוגע למגוון ביולוגי, אך גם מעמידם בסכנה עקב פיתוח מואץ לצרכי מגורי אדם, חקלאות וכריתת יערות למטרות תעשייה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עכשיו גם יש עכביש נדיר על שמו. דיויד בואי
צילום: איי פי
מומלצים