שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו ייפגש עם מובארק במצרים בשבוע הבא
  בעוד הדיווחים על התקדמות בעסקת שליט הולכים ומתרבים, יגיע ראש הממשלה לביקור במצרים, שושבינת המגעים עם חמאס. האם זה קשור לביקורו הארוך והמסתורי אתמול במוסד?

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייצא בקרוב - ככל הנראה בתחילת השבוע הבא - לביקור במצרים, שם ייפגש עם הנשיא מובארק.  

   

  בלשכת ראש הממשלה אישרו הבוקר (יום ג') את דבר הביקור, לאחר שכבר דווח בעיתון הכוויתי "אל-ג'רידה". על הפרק, לפי הדיווח בעיתון: "ההתפתחויות האחרונות" באזור, ובפרט - התבטאויותיו הטריות של מזכ"ל הליגה הערבית עמרו מוסא, השוללות כל נורמליזציה עם ישראל בשל הבנייה בהתנחלויות. בנוסף, יבקש נתניהו להפעיל לחץ על הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן, בעניין חידוש תהליך השלום.

   

  עוד דיווח העיתון הכוויתי, בידיעה שהגיעה מירושלים, כי תחילה תוכנן להגיע לארץ שר המודיעין המצרי עומר סולימאן - אולם לבסוף הוחלט כי נתניהו יבוא למצרים. ילווה אותו בביקור, כפי שאירע בפעם הקודמת בחודש מאי, השר בנימין בן אליעזר, אשר ביטל לשם כך חופשה.


  הביקור הקודם, בחודש מאי (צילום: AFP)

   

  בשנים האחרונות מתווכת מצרים - ובמיוחד עומר סולימאן מטעמה - בין ישראל לחמאס, בניסיון

   להביא לעסקה לשחרורו של גלעד שליט. לאחרונה נכנסה גם גרמניה לעובי הקורה, והביאה להתקדמות. אין ספק שהסוגיה המורכבת תעמוד במוקד ביקורו של נתניהו בארץ הנילוס.  

   

  אתמול "נעלם" ראש הממשלה מהרדאר של העיתונאים וכמה אישים, שתוכננו להיפגש עמו. במשך שעות ארוכות נפוצו שמועות על מיקומו, ורק בערב הודיע מזכירו הצבאי כי הוא נמצא עמו ב"מתקן ביטחוני". ככל הידוע, היה נתניהו אורחו של ראש המוסד, מאיר דגן, במטה הארגון. לשם כך פונה לוח הזמנים שלו מפגישות אחרות.  

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי קייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים