שתף קטע נבחר

העליון עיכב את מאסרו של רייפמן

קיבל את בקשת עיכוב הביצוע שהגישו הבוקר עורכי דינו של רייפמן. במקביל, הגיש המנהל המיוחד עו"ד איתן ארז בקשה לאישור פקודת מאסר כנגד רייפמן למשך 45 יום

בית המשפט העליון אישר היום (ג') את בקשתו של אלי רייפמן לעיכוב מאסרו  - עד להחלטה אחרת של העליון - וביקש ממנו להגיש ערעור מסודר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב עד מחר. הדיון בבקשה יתקיים ביום חמישי הקרוב.

 

עורכי דינו של רייפמן, דורון אפיק ושלומי תורג'מן, הגישו הבוקר לעליון בקשת עיכוב ביצוע. במקביל, הגיש המנהל המיוחד לנכסי אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, בקשה לאישור פקודת מאסר כנגד רייפמן למשך 45 יום.

 

אתמול קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, כי אלי רייפמן ייאסר ל-45 יום, אלא אם כן יעביר את מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד. צו המעצר הוצא לבקשת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, לאחר שרייפמן, שנקלע לחובות, לא העביר אליו את החזקותיו באמבלייז, בהתאם להחלטת בית המשפט. המאסר עוכב ב-24 שעות, כדי לאפשר לרייפמן לערער לעליון.

 

ארז, שפנה לביהמ"ש בבקשה להוציא את צו המעצר, טען כי רייפמן לא ביצע את החלטת ביהמ"ש להעביר את המניות, ומדובר בביזיון בית המשפט. בנוסף, הביע ארז חשש כי רייפמן ימלט מהארץ.

 

רייפמן טען בבית המשפט כי לא העביר את המניות מאחר ו"כל נושא האחזקות של המניות אינו פשוט ומורכב. המניות מוחזקות עבורי. זו לא חנות מכולת. אני אשמח לשתף פעולה". לדבריו, "אני לא באמת יודע איך המניות רשומות. הן אינן רשומות על שמי בוודאות".

 

"אני מזה כשנים מספר נמצא במאבק שליטה על חברת אמבלייז. הנני רוכש מניות ורוכשים מניות עבורי בצורה שלא תאפשר לגופים העוינים שמחפשים להשתלט על החברה להגיע למניות האלה. אני מבין בהיי-טק. אני לא עו"ד.

צורת האחזקה של המניות היא דבר מורכב שקיבלתי ייעוץ במשך שנים. כל המטרה הייתה לנצח את מאבק השליטה", אמר רייפמן.

 

לפני כשבועיים דחה ביהמ"ש העליון באופן סופי את ערעורו של רייפמן וקבע כי מניות אמבלייז יועברו למנהל המיוחד. בתגובה לשאלתה של השופטת אלשיך בדיון היום, רייפמן התחייב כי הוא מוכן לחתום מיידית על יפוי כוח למנהל המיוחד, על מנת לתת הוראה לכל 41 הנאמנים של מניותיו באנגליה, שאלה יבצעו את העברת המניות למנהל המיוחד. 

 

לאחר מסירת החלטת בית המשפט כינס רייפמן מסיבת עיתונאים, בה טען כי הוא חושש לחייו, וכי המנהל המיוחד איים עליו. ארז מסר בתגובה: "אין תופסים אדם בשעת צערו. פסק הדין קבע כי רייפמן הוא שקרן. מעולם לא שלחתי אנשים לאיים עליו".

 

דקות ספורות לפני מתן ההחלטה - הוגשה בקשה דחופה לבית המשפט על ידי שלי נרקיס למנות כונס נכסים על מניותיו של רייפמן באמבלייז, שלטענת נרקיס, רייפמן שיעבד לו."ברור ששלי נרקיס אינו יכול להמשיך ולשבת מנגד ללא מעש נוכח הפגיעה הכבדה הצפוייה בזכויותיו הקנייניות", נכתב בבקשתו של נרקיס שהוגשה באמצעות משרד עו"ד חיים צדוק. נרקיס טוען כי רייפמן חייב לו כ-20 מיליון דולר.

פורסם לראשונה 08/09/2009 10:14

 

בהכנת הידיעה השתתף מארק שון, "כלכליסט"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי רייפמן מייסד אמבלייז
צילום: ירון ברנר
מומלצים