שתף קטע נבחר

מסמך: המכתב הראשון של גלעד שליט מהשבי

לידי ynet הגיע צילום המכתב הראשון שהגיע מהחייל החטוף, כשלושה חודשים לאחר שנחטף: "מחכה שייגמר הסיוט הבלתי נסבל בו אני נמצא... אני מקווה שתעשו הכל כדי שאוכל לחגוג את ראש-השנה וסוכות בבית"

כך נראה אות החיים הראשון שהגיע מגלעד שליט. לידי ynet הגיע צילום המכתב הראשון שהועבר לישראל בספטמבר 2006, כשלושה חודשים לאחר שלוחם השריון נפל בשבי בגבול רצועת עזה.

 

שעון ynet: שלוש שנים של ציפייה

 

המכתב נכתב ככל הנראה כחודש לאחר החטיפה והוכתב לשליט בידי שוביו. ניתן להסיק זאת מהביטויים הערבים שמופיעים בו.

 

זהו צילום המכתב, כפי שהועבר לישראל:


המכתב הגיע בספטמבר 2006, שלושה חודשים לאחר חטיפתו של שליט. הוא נמסר לנציגי הצלב האדום בעזה, שמסרו אותו למשלחת המצרית - שאז עוד פעלה ברצועה - וזו מסרה אותו לעופר דקל, שהיה אז הממונה מטעם ממשלת ישראל על הטיפול בשבויים והנעדרים.

דקל מסר את המכתב למשפחת שליט, והוריו של החייל החטוף אישרו כי הוא כתוב בכתב ידו. ככל הנראה, המכתב עבר גם בדיקה גרפולוגית.

 

"אל אמא ואבא, אחיי וחבריי, אני שולח לכם שלום", כתב שליט במכתב. "הבריאות שלי מתדרדרת מיום ליום, במיוחד קשה לי נפשית וזה גורם לי לדכאונות רבים. מכחה שייגמר הסיוט הבלתי נסבל ואנושי בו אני נמצא ואני ישתחרר מהכלא הסגור והמבודד במיוחד אחרי שעבר יום-הולדתי ה-20, אותו קיוויתי שנחגוג יחדיו" (שגיאות הכתיב במקור). 

 

"אני פונה לממשלתי, במיוחד לרה"מ, אהוד אולמרט ושר הביטחון עמיר פרץ, שיעשו הכל שביכולתם לשיחרורי במהירות האפשרית כי כל יום שעובר פוגע בי יותר, ושיענו לבקשות אל-מוג'אהדין שעצרו אותי מתוך טנק ליד כרם אבו-סלם. אני מקווה שתעשו הכל כדי שאוכל לחגוג את ראש-השנה וסוכות בבית".

 

שליט חותם: "האסיר בידי מג'אהדין פלסטין, גלעד שליט, נעצרתי בתאריך 25.6.06".

 

הקשר עם גלעד שליט מאז חטיפתו התנהל באמצעות מכתבים וקלטות:

  • ספטמבר 2006: אות חיים ראשון מגלעד, במכתב שתוכנו מתפרסם כאן.

  • יוני 2007: קולו של גלעד נשמע בקלטת שמע שפירסם חמאס, שנחתמה במילים: "יש לי תקווה גדולה שממשלתי תתעניין בי יותר ותיענה לדרישות המוג'אהדין. הרב"ט גלעד שליט".
  • פברואר 2008: מכתב שני מגלעד מועבר באמצעות גורם שלישי, שלא מחדש דבר.
  • אפריל 2008: נשיא צרפת ניקולא סרקוזי מעביר מכתב שלישי ממשפחת שליט לבנם החטוף.
  • יוני 2008: המכתב השלישי מגיע בסיועו של ג'ימי קרטר.
  • יוני 2009: ג'ימי קרטר מעביר מכתב מהוריו של שליט לבנם.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,171 ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. 1,171 יום בשבי
צילום: נועם רותם
מומלצים