שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סימנס צפויה לפטר עשרות עובדים בישראל
  בעקבות סיום העבודה במספר פרויקטים, ועיכוב בתחילתם של פרויקטים נוספים, צפוי גל פיטורים בסימנס. חלק מהעובדים שיפוטרו הם עובדי קבלן שלא הועסקו בחברה בשנים האחרונות. מהלך הפיטורים הגדול יותר - לאחר חג הסוכות
  עשרות עובדים יפוטרו בקרוב בישראל על ידי תאגיד הענק הגרמני סימנס. סימנס מספקת בארץ פיתרונות אוטומציה, הייטק לתעשייה וניהול פרויקטים של חברת החשמל. בנוסף החברה פעילה בהקמת תחנות הכוח.

   

  לדברי בכיר המקורב לנושא, פיטורי העובדים באים על רקע סיום מספר פרויקטים בישראל, לרבות פרויקט הקרונות של רכבת ישראל, בו מכרה החברה כ-90 קרונות חד-קומתיים שנכנסו לשירות ברבעון הראשון של 2009.

   

  חלק מהעובדים שיפוטרו הם עובדי קבלן שלא הועסקו בחברה בשנים האחרונות. התאגיד הגרמני חושש מפגיעה קשה בתדמיתו ומתעתד לבצע את מהלך הפיטורים הגדול יותר לאחר חג הסוכות.

   

  עובדים בחברה מסרו כי תקציבים לפרויקטים הנוכחיים הוזרמו וכי סימנס היא חברה ריווחית. עם זאת, גורמים המקורבים לחברה מעריכים שקיימת דאגה בדבר היכולת להשיג סגירה פיננסית לפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב, זאת על רקע מצבה הפיננסי של אפריקה ישראל.

   

  סימנס, בדומה לאפריקה ישראל, מחזיקה 20% ממניות תאגיד החברות שמרכיבות את זכיין הפרויקט, חברת MTS. במטה החברה מועסקים כיום כמאה עובדים. בסימנס סרבו להתייחס לידיעה.

  פורסם לראשונה 08/09/2009 22:18

   

  בהכנת הידיעה השתתפו: שרון ביידר וליאור גוטמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים