שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכב חשמלי: משרד התחבורה נגד עידן עופר

  משרד התחבורה אינו מאשר לשי אגסי וחברת בטר פלייס, לייבא ארצה מכונית חשמלית לצרכי תקינה. מדובר ברכב ספורט דו-מושבי ויקר במיוחד, בו ינהג עידן עופר - אחד המשקיעים במיזם הרכב החשמלי

  משרד התחבורה מסרב לבקשת עידן עופר ושי אגסי, לייבא ארצה מכונית ספורט חשמלית מתוצרת טסלה. הסיבה: לרכב אין יבואנית בישראל ולכן לא יכולה הייתה החברה להציג אישורי תקינה אירופים, התחייבות לטיפולים וחלפים של מוסך מורשה. בהודעה שנמסרה לחברה נכתב: "החומר שהוגש אינו תואם את פרטי הרכב המבוקש לייבוא". בבטר פלייס הבהירו כי כלי הרכב לא יגיע ארצה, אלא לאחר קבלת האישורים המתאימים.

   

   

  חברת בטר פלייס ביקשה לאחרונה ממשרד התחבורה אישור יבוא לרכב חשמלי ספורטיבי מתוצרת טסלה. מדובר במכונית דו-מושבית יקרה מאוד, שמחירה בחו"ל עומד על כ-110 אלף דולר - כ-415,000 שקל לפני מסים. טווח הנסיעה של הטסלה הספורטיבית - הנטענת מרשת החשמל - עומד על כ-400 ק"מ. מדובר במכונית ספורט מהירה, המזנקת ל-100 קמ"ש בכארבע שניות בלבד. העניין שגילתה חברת בטר פלייס במכונית זו כפול - ראשית היא מתאימה לניסוי בתשתית הטעינה אותה מבקשת החברה לפרוש בישראל, ושנית היא אמורה לשמש כרכבו הפרטי של עידן עופר, משקיע ויו"ר בחברת בטר פלייס.


  טסלה רודסטר

   

  אלא שבקשה זו נתקלה בהתנגדות נחרצת של משרד התחבורה, אשר סירב לאשר את הבקשה בטענה כי לא הוצגו בפניו מסמכים ראויים. "החומר שהוגש אינו תואם את פרטי הרכב המבוקש לייבוא", נאמר בהודעה ששיגר המשרד לבטר פלייס. זאת מכיוון שעם בקשת הייבוא לא הוגשו אישורים של משרדי תחבורה מאירופה, המעידים על-כך שהמכונית עומדת בדרישות התקינה הנדרשות ממי שרוצה לייבא לארץ רכב בודד, וכן אישור שהרכב מאושר ורשום באחת ממדינות אירופה.

   

  בעיה נוספת שמעכבת את יבוא הרכב נוגעת להתחייבות מוסך מורשה לטיפול ותחזוקת הרכב, לרבות מערכת ההנעה החשמלית, וכן התחייבות לאספקה של חלקי חילוף. כן דורש משרד התחבורה היערכות של כח אדם מקצועי האמור לטפל ברכב. יש לזכור כי המותג טסלה אינו מיובא לישראל כלל.

   

  בבטר פלייס הגיבו לדחייה בהבהרה כי מכונית הספורט היא אחת ממגוון כלי רכב חשמליים אותם מבקשת בטר פלייס לנסות בישראל. "מובן שעד קבלת האישורים הנדרשים ממשרד התחבורה הרכבים לא יגיעו ארצה", אומרים שם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עידן עופר (מימין) ושי אגסי
  צילום: Larry Lettera/ Camera 1
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים