שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושר: 140 מיליון שקלים נוספים לשרים החדשים

  ועדת הכספים אישרה תקציב נוסף למשרד רה"מ, למימון עלות פתיחת משרדים חדשים והעסקת השרים החדשים. התקציב כולל 12 מיליון שקלים לאבטחת השרים. יו"ר הוועדה, ח"כ גפני, ביקש בדיקה חוזרת של עלות האבטחה

  ועדת הכספים אישרה היום (ד') תקציב נוסף בסך של כ-140 מיליון שקלים למשרד ראש הממשלה, למימון העלות של פתיחת משרדי הממשלה החד שים והעסקת השרים החדשים.  אישור התקציב זכה לביקורת נוקבת מכיוונה של מפלגת קדימה, בטענה ש"רק ראש ממשלה מנותק יכול להרשות לעצמו לצפצף כך על הציבור".

   

  התקציב כולל 12 מיליון שקלים לאבטחת השרים החדשים ו-50 מיליון שקלים למשרד לפיתוח אזורי של השר סילבן שלום. בנוסף קיבל המשרד 17 מיליון שקלים לתגבור תקציבי הפיתוח של הנגב והגליל. עלות לשכתו של סגן השר איוב קרא היא 1.7 מיליון שקלים.

   

  31 מיליון שקלים אושרו להקמת משרד ההסברה והתפוצות עבור השר יולי אדלשטיין. 12 מיליון שקלים הוקצבו לשר אבישי ברוורמן הממונה על ענייני המיעוטים. 8.1 מיליון שקלים הוקצבו למשרד לעניינים אסטרטגיים של השר משה בוגי יעלון. 2.8 מיליון שקלים יינתנו לשר דן מרידור הממונה על ענייני המודיעין.

   

  1.8 מיליון שקלים יינתנו לכל אחד מהשרים בני בגין ומשולם נהרי. לשכת השר יעקב מרגי (שירותי דת) תקבל 549 אלף שקלים. לשכת השר מיכאל איתן - 509

  אלף שקלים ולשכת השר יוסי פלד - 486 אלף שקלים. סגנית השר גילה גמליאל (ענייני קידום האישה) תקבל 1.7 מיליון שקלים ללשכה.

   

  בנוסף אושרו 3.5 מיליון שקלים ללשכת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. לעומתו, לשכת ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר תעלה רק כ-800 אלף שקלים.

   

  יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ביקש ממשרד ראש הממשלה לערוך בדיקה חוזרת של עלות אבטחת השרים החדשים, עד כמה היא מוצדקת. לדבריו, "לדעתי מדובר בבזבוז כסף גדול. יש שרים שהציבור אפילו לא מכיר אותם בתפקידי שרים. עובדה שהלכתי עם אחד מהם לבית הכנסת וחבריי שאלו אותי למה הצמידו לי מאבטח". 

   

  245 מיליון שקל להתחייבויות קואליציוניות

  בנוסף, אישרה ועדת הכספים היום תקציבים נוספים בסך של 245 מיליון שקל למימון התחייבויות הליכוד בהסכמים הקואליציוניים עם שרי העבודה וישראל ביתנו.

   

  לפי ההתחייבות לישראל ביתנו, הוקצבו 95 מיליון שקל תוספת לתקציב התיירות, עבור שיווק התיירות לישראל. כ-65 מיליון שקל הועברו לרשות השידור לסבסוד הפטור מאגרה לגמלאים. כ-65 מיליון שקל נוספים נוספו לתקציבי העלייה והקליטה וארגון "נתיב". לפי ההתחייבות לסיעת העבודה, קיבל משרד החקלאות תוספת של 20 מיליון שקל לתמיכה במושבים ותיקים.

   

  מסיעת קדימה נמסר בתגובה על האישור: "הממשלה המנופחת והבזבזנית ביותר בתולדות ישראל, שוברת היום שיא נוסף של אטימות וחוצפה ומוכיחה שיש דבר אחד אותו היא לא מקפיאה וזה את תקציבי השרים לענייני כלום וסגני השרים לשום דבר.

   

  "לנתניהו אבדה הבושה, רק ראש ממשלה מנותק אשר דואג לשרידותו הפוליטית יכול להרשות לעצמו לצפצף כך על הציבור ולקנות את שתיקתם האידיאולוגית של שריו. אזרחי ישראל מגלים היום, לאן זורמים בציניות כספי היטלי המים, העלאות מיסי המע"מ והדלק. ממשלת נתניהו מוכיחה יום אחר יום שמעולם לא היתה כאן ממשלה אטומה ממנה".

   

  השתתף בהכנת הכתבה: אמנון מירנדה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הממשלה הגדולה בתולדות ישראל
  צילום: פלאש 90
  מומלצים