שתף קטע נבחר

חיפה: נחנך גן לזכרו של חלל מלחמת לבנון השנייה

ראש הממשלה לשעבר אולמרט ותא"ל (במיל') גל הירש השתתפו בטקס חנוכת גן משחקים לזכרו של סגן יפתח שרייר, שנהרג בקרב במארון א-ראס. אולמרט: תליתי תמונה של יפתח בחדרי אחרי מותו. התמונה הזו מלווה אותי גם היום במשרדי החדש

"כמה ימים אחרי נפילתו של יפתח, תליתי בחדרי תמונה שלו. התמונה הזו ממשיכה ללוות אותי גם היום במשרדי החדש" - כך התוודה הערב (יום ה') ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, במהלך טקס חנוכת גן משחקים לזכרו של סגן יפתח שרייר בשכונת כבביר בחיפה. שרייר נפל בקרב במארון א-ראס במהלך מלחמת לבנון השנייה.

 

אולמרט הגיע לטקס יחד עם "לשעברים" נוספים שכיהנו בתפקידים שונים במהלך המלחמה, ובהם סגן שר הביטחון לשעבר, אפרים סנה, ומפקד אוגדת הגליל לשעבר, תא"ל (במיל') גל הירש. בטקס השתתף גם ראש העיר חיפה יונה יהב. לאחר חשיפת הסלע עליו נחרט שמו של שרייר, אמר אולמרט ל-ynet: "יפתח היה סמל לנעורים, ליופי ולהקרבה שלו ושל הנוער הישראלי. אני מקווה שאלה שיגיעו לגן, ישאבו השראה מדמות הנער יפה העיניים והמבט שהיה ליפתח".


הוריו של יפתח שרייר (מימין) ואהוד אולמרט (צילום: אבישג שאר-יישוב)

 

גן המשחקים נמצא בסמוך לבית משפחת שרייר ומשקיף על נחל שיח והמורדות המערביים של הכרמל. הגן שופץ באמצעות תרומות בסך 800 אלף שקל שגייס אביו של יפתח, עמי. האב סיפר כי בנו נהג לשחק במקום מאז היה ילד ועד ימיו האחרונים. "כשהוא הגיע מהצבא הוא נהג לשחק כאן כדורסל. זהו גן שבו משחקים ילדים יהודים וערבים המתגוררים פה בשכנות", הוסיף.

 

עמי שרייר ציין כי יפתח היה פעיל חברתי ומנהיג. "אני נושא כיום את זכר בני ושליחותו נמצאת על כתפיי. בדרך כלל מעביר האב את הלפיד והשליחות לבנו, אבל אצלנו זה הפוך. יפתח הפקיד את הלפיד והשליחות בידי". בהתייחס לביקורת שנמתחה על הדרג המדיני והצבאי בעקבות המלחמה אמר האב: "ברור לי שאף אחד לא שלח את בני כדי שייהרג.

 אנחנו, ששילמנו את המחיר הגבוה ביותר, יודעים שבננו יצא על-פי בחירתו אל מעבר לגבולות האויב כדי להגן על המדינה ולא שב".

 

אחותו של יפתח, יונת, קראה בטקס לממסד לדאוג להנצחה נאותה לחללי המלחמות, על-מנת שלא המשפחות יהיו אלה שיצטרכו לרדוף אחרי הכספים והתרומות. "יפתח לא נהרג בטיול שלאחר הצבא ולא בתאונת דרכים. הוא ורבים אחרים נפלו על הגנת המולדת וראויים להנצחה". מחר אמור היה יפתח לחגוג את יום הולדתו ה-25, עם אחיו התאום ירדן. בתום האירוע, הפריחה יונת שרייר צרור בלונים לכבוד יום ההולדת ובתקווה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דו"צ
יפתח שרייר ז"ל
צילום רפרודוקציה: דו"צ
סלע ההנצחה לשרייר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים