שתף קטע נבחר

שכול וזיכרון: הטרגדיות של משפחת רמון

הסב שנספה בשואה, האב ששמע על מות בנו בשידור חי, הבן שנהרג עם שובו מהחלל ועכשיו הנכד - שנהרג בהתרסקות מטוס, חודשים ספורים לאחר שסיים קורס טייס. אלו האסונות של משפחת רמון

מותו של אסף רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, הוא האחרון בשורה של טרגדיות שמלוות את משפחת רמון בשנים החולפות. רמון הבן נספה היום (א') בהתרסקות מטוס, חודשים ספורים בלבד לאחר שסיים קורס טיס בהצטיינות.

 

הטרגדיה של משפחת רמון - עדכונים נוספים ב-ynet:

  

 

אביו של אסף, אלוף-משנה אילן רמון, נספה בהתרסקות מעבורת החלל "קולומביה" בפברואר 2003. הוא השאיר אחריו את אביו - אליעזר וולפרמן, רעייתו רונה וארבעת ילדיו - אסף , טל, יפתח ונועה. רמון היה הישראלי הראשון בחלל, ונהרג עם שובו מהמשימה - דקות לפני הנחיתה בפלורידה.

 

סבו של אילן רמון מצד אמו נספה בשואה יחד עם בני משפחה נוספים. אמו, ששרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ, מילאה דף עדות לזכר אביה - אותו לקח אילן עמו לחלל. רמון קיים לאורך השנים קשר הדוק עם מוזיאון "יד ושם" וביקש לציין את זכר הנספים גם במשימתו. הוא קיבל מהארגון העתק של הציור "נוף ירח" של הילד פטר גינז שנספה בשואה. היום תלוי הציור בפינת תצוגה מיוחדת שהוקמה לזכרו של רמון במוזיאון "יד ושם" בירושלים.

 

טרגדיה נוספת שהדהדה לאחר מותו של אילן רמון הייתה זו של אביו, אליעזר וולפרמן, שקיבל את הידיעה על מות בנו בשידור חי. וולפרמן התארח באולפן חדשות ערוץ 2 לקראת הנחיתה, שהייתה מתוכננת בשבת אחר הצהריים. עם היוודע דבר האסון, הוצא האב מהאולפן והועבר לביתו בעומר שבנגב. באוגוסט 2006, שלוש שנים וחצי אחרי ההתרסקות, הלך לעולמו בגיל 82.

 

בחודש יוני האחרון קיבל הבן אסף (21) את כנפי הטייס. הוא סיים את הקורס היוקרתי בהצטיינות - ממש כמו אביו. בראיון למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" נשאלה אמו רונה כיצד תגיב אם בנה ירצה ללכת בדרכי אביו ולהפוך לאסטרונאוט. ”הוא לא הולך בדרכו של אביו, הוא הולך בדרכו שלו, ואני אתמוך בו עם כל הקושי שבדבר", ענתה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף עם הנשיא פרס בטקס סיום קורס טיס
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: איי פי
אילן רמון טרם צאתו לחלל
צילום: איי פי
מומלצים