שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

אסף ייקבר לצד אביו: "מחבקים את המשפחה"

בשעה 16:00 ייטמן סרן אסף רמון, שנהרג בהתרסקות המטוס, בבית העלמין של נהלל, לצד אביו אילן. עד שעות הלילה הגיעו לביתו של אסף ברמת-גן קרובים וחברים רבים. מדי פעם קרעו את האוויר זעקות שבר ובכי. ראש הממשלה דחה ביממה פגישה עם השליח מיטשל כדי להגיע ללוויה

לאחר האסון הנורא של התרסקות המעבורת קולומביה, אמר סרן אסף רמון שגם הוא ירצה להיות אסטרונאוט, כמו אביו אילן רמון ז"ל, והסביר: "אני מאמין שכך ארגיש קרוב יותר אליו". היום (יום ב') תתגשם המשאלה באופן הטרגי ביותר, כאשר אסף ייטמן לצד אביו בבית העלמין של נהלל בשעה 16:00, בגבעה הצופה על בסיס חיל האוויר ברמת דוד. אסף נהרג אתמול בהתרסקות מטוס F-16.

 

 

צילום: AFP

 

את בית משפחת רמון בשכונת רמת חן ברמת-גן פקדו אמש עשרות קרובים, מכרים וחברים. חבריו של אסף הדליקו נרות נשמה, בכו, וניסו לנחם איש את רעהו. רק מעטים נכנסו לבית, שממנו נשמעו זעקות שבר ובכי. לפני חצות יצא מבית המשפחה מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, ואמר: "זה יום עצוב וקשה. זה כל מה שאנחנו יכולים להגיד בשלב הזה, אנחנו מחבקים את רונה והילדים ואת כל משפחת רמון".

 

הטרגדיה של משפחת רמון - עדכונים נוספים ב-ynet:

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקשר אמש לאמו של אסף ז"ל, רונה רמון, והודיע לה כי יגיע ללוויה. "אני ורעייתי שרה בוכים איתך, יחד עם כל העם", אמר נתניהו לאם השכולה. ראש הממשלה התקשר גם לשליח המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, המבקר בישראל, וביקש לדחות את הפגישה ביניהם ליום שלישי בבוקר. נתניהו סיפר גם לנשיא מצרים, חוסני מובארק, על הטרגדיה של משפחת רמון. מובארק אמר לו ששמע את פרטי האסון, ושלח את תנחומיו למשפחה ולעם בישראל.

 

גם השליח האמריקני מיטשל הביע צער: "בשם העם בארה"ב, אני שולח תנחומים למשפחת רמון. תמיד קשה לאבד אהוב, במיוחד כשזה אדם צעיר שכולו תקווה והבטחה, שכל עתידו וחייו לפניו, והוא נופל במילוי תפקידו. אנחנו מצרים על האובדן, ומשגרים את אהדתנו ותנחומינו למשפחתו של אסף רמון". 

 

כתבנו בוושינגטון, יצחק בן חורין, מציין כי האסטראונאוט גארט רייסמן, ידיד אישי של משפחת רמון, עושה את דרכו לישראל במאמץ להגיע להלוויה של אסף רמון. מאז אסון התרסקות קולומביה, שמר רייסמן על קשר מיוחד עם רונה והילדים. הוא היה איש הקשר של נאס"א עם המשפחה, סייע להם כשנשארו ביוסטון לאחר האסון וביקר כמה פעמים בישראל אצל המשפחה באזכרה השנתית למותו.

 

במועצה האזורית עמק יזרעאל כמו גם במשטרת המחוז הצפוני, נערכים להלוויה, שאליה יגיעו מאות בני אדם. במשטרה יפעלו על פי פקודה שהוכנה לפני שש שנים וחצי, אז הובא למנוחות אביו של אסף, אילן רמון ז"ל. בשעות הבוקר תקיים המשטרה ישיבת הערכת מצב, ובה יקבעו כיצד להיערך בצירים המובילים לבית העלמין, שנמצא על הגבעה המובילה ליישוב תמרת, ומשקיפה על בסיס חיל האוויר ברמת דוד. בבית העלמין הזה טמונים ותיקי היישוב, מייסדי נהלל, שר הביטחון לשעבר משה דיין ז"ל, מוסא פלד ורבים נוספים.

 

הבאים ללוויה יידרשו לחנות את רכבם במגרשי חניה שיוקצו לכך, ומשם יגיעו בהסעות אל הטקס. כמו כן ייחסמו לתנועה הצמתים הסמוכים לבית העלמין. על המבצע יפקד סגן מפקד המחוז, תת-ניצב זוהר דביר. טקס הלוויה יהיה צבאי, באחריות צה"ל, ואליו תגיע צמרת המדינה והצבא.

 

"מדובר בלוויה צבאית, ואנו עובדים בשיתוף עם שלטונות הצבא, ונערכים לסייע בכל מה שיידרש", אמר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, איל בצר. "מדובר בטרגדיה נוראה, השוברת את הלב, ואני וכלל תושבי המועצה משתתפים בצער המשפחה".

 

לפני שיצא לטיסה במעבורת, שממנה לא שב, כתב אילן רמון לבנו דברים שקיבלו אתמול משמעות מצמררת: "אסף, ילד בכור שלי. תסתכל כל ערב לשמיים, ותרגיש אותי מסתובב שם - קצת רחוק - אבל קרוב. קרוב ללב! אוהב אותך חמוד שלי ומתגעגע! תשגיח על עצמך, על אמא שלך ועל כל האחים שלך! אבא".


פורסם לראשונה 14/09/2009 00:09

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עם הנשיא בטקס סיום קורס טיס
צילום: חיים הורנשטיין
אסף רמון, ואמו לצד ארונו של אביו
צילום: AP
צילום: דודי ועקנין
המקום שבו הכל נגמר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים