שתף קטע נבחר

האחים גינדי תובעים את אפריקה ודנקנר השקעות

משה ויגאל גינדי וחברת הבנייה א.זיתוני טוענים כי אפריקה ישראל של לב לבייב ודנקנר השקעות של יצחק תשובה הפרו הסכם מכירה של קרקע בשכונת אם המושבות בפתח תקוה. בתביעה, בסכום של 10 מיליון שקלים, נטען: הפרת ההסכם "משולה לחתן שהודיע על ביטול החתונה במייל"

האחים משה ויגאל גינדי וחברת הבנייה א. זיתוני שבבעלות איש העסקים אבי זיתוני, הגישו היום (ב') תביעה על סך 10 מיליון שקל נגד אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב ונגד דנקנר השקעות שבשליטת יצחק תשובה. זאת, בטענה שנסוגו כביכול מעסקת מכר בשכונת אם המושבות בפתח תקוה לאחר שכל תנאי העסקה כבר סוכמו במלואם. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין בועז אדלשטיין והילה לב ממשרד גולדמן, ארליך, גבר, אדלשטיין ושות'.

 

מדובר במגרש עליו ניתן לבנות 156 יחידות דיור. האחים גינדי וחברת זיתוני טוענים, כי ניהלו עם הנתבעות מו"מ ארוך וממצה, החליפו טיוטות, ואף קיימו פגישה מסכמת ביום 25.6.09, בה הוסכמו הנושאים שנותרו במחלוקת. בסיומה של הפגישה, כך נטען, אף הוסכם ונקבע כי אפריקה ישראל ודנקנר השקעות ימסרו לתובעות טיוטה בה מעוגנות כל ההסכמות שהושגו, והצדדים יחתמו על ההסכם בתוך כשבוע ימים.

 

אלא שלטענת התובעים, במקום טיוטה לחתימה שלחו להם הנתבעות הודעה לאקונית וקצרה מעורך דינם, בדואר אלקטרוני, בה ציינו: "הפער בין הצדדים ניכר. לפיכך, מרשותיי - אפריקה ישראל ודנקנר השקעות - מודיעות בזאת על סיום המו"מ בנדון".

 

התובעים טוענים, כי הודעה זו הותירה אותם בתדהמה, הן על שום תוכנה והן על שום הדרך שבה בחרו הנתבעות להודיע על נסיגתן מן העסקה המוגמרת. נסיגת הנתבעות, נטען, באמצעות משלוח הודעה בדואר אלקטרוני, "בלא שיהיה להן העוז להודיע את הדברים פנים אל פנים לתובעות או למצער בשיחת טלפון, אומרת דרשני, והיא משולה לחתן שהודיע לכלתו על ביטול החתונה, זמן קצר לפני כן - באמצעות משלוח הודעת דואר אלקטרוני".

 

בתביעה נטען, כי התנהגות הנתבעות התאפיינה בחוסר תום לב מתמשך. לטענת התובעים הנתבעות לא נסוגו מן העסקה מחמת פערים כלשהם, אלא בגין מו"מ שניהלו במקביל. במסגרת התביעה, מתבקש בית המשפט לקבוע ולהצהיר כי הנתבעות הפרו את חובת תום הלב החלה עליהן במו"מ.

 

טרם הוגש כתב הגנה. דובר אפריקה ישראל מגורים מסר בתגובה, כי מדובר בתביעה מופרכת וחסרת כל יסוד משפטי, וכי העניין יבורר במלואו בבית המשפט. מדנקנר השקעות נמסר בתגובה, כי התביעה משוללת כל יסוד משפטי והיא תתברר בבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לב לבייב
צילום: ירון ברנר
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה
צילום: לואיז גרין
מומלצים