שתף קטע נבחר

גינדי תבנה בדרום הקריה: תשלם חצי מיליארד ש'

הזוכה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לבניית שלושה בניינים בדרום הקריה היא גינדי החזקות. החברה תשלם 436.6 מיליון שקל לפני מע"מ. הצעתם הייתה גבוהה ב-13.4 מיליון שקלים מזו של קבוצת המתמודדות האחרות

גינדי החזקות היא הזוכה הבלעדית המכרז להקמת פרויקט המגורים, המסחר והמשרדים במתחם דרום הקריה שסמוך לרחוב הארבעה בתל אביב. כך דיווח היום (ב') מינהל מקרקעי ישראל.

 

גינדי הציעה לשלם עבור הזכות בקרקע להקמת הפרויקט 436.6 מיליון שקל (לפני מע"מ). המינהל מסר עוד, כי במקביל להצעה זו הוצגה לו קבוצת הצעות שיכולה היתה להביא לפיצול המכרז לשלושה מכרזים. במסגרת זו הציעה קבוצה ראשונה לשלם 133.3 מיליון שקל עבור המגרש המזרחי, קבוצה נוספת הציעה לשלם 156.3 מיליון שקל עבור המגרש המרכזי וקבוצה שלישית הציעה לשלם 133.5 מיליון שקל עבור המגרש המערבי.

 

ההצעה הגבוה ביותר למגרש המערבי היתה של קבוצת קנדה ישראל, ההצעה הגבוהה ביותר למגרש המרכזי היתה של קבוצת הרכישה ג'קי סוויסה ומוטי פלד וההצעה הגבוהה למגרש המזרחי היתה של חברת חנן מור. יחד יצרו השלוש הצעה כוללת של 423.2 מיליון שקל לפני מע"מ – הנמוכה רק ב-13.4 מיליון שקל מההצעה של גינדי.

  

אתמול עוד העריכו בשוק כי ההצעה של חנן מור גבוהה משמעותית מההצעה שלו בפועל. לו היתה הצעתו גבוה כפי שהעריכו בשוק – 160 מיליון שקל למגרש בודד, היה המינהל נאלץ לפצל את המכרז לשלושה מכרזים בודדים – אחד לכל בניין. אולם ההחלטה שלו להציע את סכום האמור הותירה את כל שלוש הקבוצות מחוץ למכרז.  

 

כעת נותרה פתוחה אחת השאלות המרכזיות במכרז – שאלת מחיר הדירה. על רקע ההצעה הגבוהה מאוד שזכתה במיכרז נראה כי מחירי הדירות יגיעו לכ-3 מיליון שקל לדירת 4 חדרים של 120 מ"ר. במכרז שפורסם בסופו של דבר עמד סכום המינימום לרכישת הקרקע לכל המתחם על 234 מיליון שקל, וסכום המינימום לבניין אחד או שניים נע סביב 85.5–91 מיליון שקל.

 

לאור הצלחת המכרז למכירת מתחם הטמפלרים הסמוך לפני כשבועיים, במחיר גבוה פי שלושה מהמינימום במכרז, העריכו בשוק כי המחיר יזנק ל־300–350 מיליון שקל, אך המחיר הסופי יהיה גבוה מכך. לאור זאת עתידים מחירי הדירות במתחם לזנק לכ־7,300 דולר למ"ר וכ־3.5 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בשטח של 120 מ"ר.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיוון פרג'
אבי גינדי, מנכל"גינדי החזקות
צילום: סיוון פרג'
מומלצים