שתף קטע נבחר

פדרמן קרא לגרש ערבים ונידון לעבודות שירות

פעיל הימין הקיצוני, שאמר בתוכנית טלוויזיה "בגלל שאני מכבד את הערבים, אני רוצה להעיף אותם מפה", הורשע בהסתה לגזענות ונשלח לעבודות שירות. לאחר ששמע את גזר הדין, אמר ל-ynet: "כנראה שבית המשפט פחד מהשמאלנים"

ארבעה חודשי מאסר, שירוצו בעבודות שירות, נגזרו היום (ג') בבית המשפט השלום בירושלים על פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, שהורשע בעבירה של הסתה לגזענות. הוא נשפט בעקבות דברים שאמר בשעתו בתוכנית "לימוזינה": "יש כאלה הזויים שאומרים שאפשר לחיות עם הערבים בדו קיום. יש כאלה הזויים שאומרים שאני והסרטן יכולים לחיות ביחד. מה זה ערבי טוב? ערבי שעוד לא רצח יהודים? קשה למצוא כאלה היום". פדרמן גם תמך ברוצחו של יצחק רבין: "כוונותיו של יגאל עמיר היו טובות, אבל הוא טעה במעשה". 

 

כתב האישום המקורי שהוגש נגד פדרמן ייחס לו 25 אישומים על הסתה לגזענות, אולם הוא זוכה מ-24 מהם והורשע רק באחד מהם בגין דברים שאמר בתוכנית הטלוויזיה "לימוזינה" באוגוסט 2005. הוא אמר אז בין היתר: "בגלל שאני מכבד אותם אני רוצה להעיף אותם מפה. מי שלא ירצה להתפנות אנחנו נביא את החיילים. במקום שילכו לגרש יהודים מגוש קטיף נביא אותם לגרש את הערבים מאום אל-פחם. מהבחינה הזאת אני דווקא מאוד מאוד אוהב את הבתים של הערבים. אז מה נעשה עם הבתים? ניקח להם את הבתים, הכול עניין של כוח והרתעה. כדי להביא את המשיח יש כמה אלמנטים שצריך לעשות - באמת לגרש את הערבים, אבל לא רק. הר הבית... הורדת המסגדים... הדרך היא לעשות פה הפיכה.

 

בגזר הדין כתבה השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, כי יש להתייחס בחומרה לעברו הפלילי של פדרמן וכי עבירות קודמות בהן הורשע הינן עבירות על רקע דומה - אידיאולוגי. לעומת זאת, כתבה השופטת כי יש להתחשב בעובדה שכתב האישום ייחס לפדרמן 25 אישומים ובסופו של דבר הוא הורשע רק

 באחד מהם. "דבריו של פדרמן הינם דברים קשים, דברים שיש בהם דברי גזענות ודברי הסתה לאלימות. דברים שכאלה, בעיקר כשהם מתפרסמים בתוכנית טלוויזיה המשודרת לציבור הרחב, יש בהם סכנה... לפיכך מחייבים מעשים שכאלה ענישה שיהיה בה מסר ברור וחד משמעי".

 

לאחר מתן גזר הדין, אמר פדרמן ל-ynet: "העונש לא פרופורציונלי ואני מתכוון להגיש עליו ערעור. כנראה שבית המשפט פחד מהשמאלנים ומכך שיירדו על שופטים שמביעים הזדהות עם הימין, נקט בעונש לא ראוי ולא פרופורציונלי לעבירה בה הורשעתי". הוא ירצה את עונשו בבית החולים שערי צדק בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם פדרמן. הורשע בסעיף אחד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים