שתף קטע נבחר

נתניהו: דו"ח גולדסטון - בית דין שדה ופרס לטרור

אחרי נשיא המדינה, גם ראש הממשלה מותח ביקורת חריפה על דו"ח גולדסטון. בפורום סגור הוא אמר: "תוצאותיו של הדו"ח נכתבו מראש. הוא מקשה על דמוקרטיות להילחם בטרור"

ראש הממשלה מתבטא בחריפות נגד דו"ח גולדסטון - המאשים את ישראל וחמאס בפשעי מלחמה. בפורום סגור אמר הערב (יום ד') בנימין נתניהו: "דו"ח גולדסטון הוא בית דין שדה, שתוצאותיו נכתבו מראש. זהו פרס לטרור. הדו"ח מקשה על דמוקרטיות להילחם בטרור".

 

נתניהו הצטרף לבכירים הישראלים שמתחו ביקורת על הדו"ח. מוקדם יותר היום אמר נשיא המדינה, שמעון פרס, שאמר שהדו"ח "עושה צחוק מההיסטוריה. הוא אינו מבחין בין תוקפן לבין מתגונן. המלחמה היא פשע והפושע הוא התוקפן. למתגונן אין ברירה". הוא הוסיף כי "מחבר הדו"ח לא היה כותב את הדברים אילו ילדיו היו מתגוררים בשדרות וחיים שם את אימת הטילים".

 

גם פרופ' דניאל פרידמן, שכיהן כשר המשפטים בתקופת מבצע

"עופרת יצוקה" הצטרף למבקרים. בשיחה עם ynet, אמר: "זה דו"ח פוליטי העוטה כסות משפטית, אבל אין בו שום דבר מבוסס מבחינה משפטית".

 

לדבריו, "משמעות הדו"ח המופרך הוא שישראל הנה המדינה היחידה בעולם שאיננה זכאית להתגונן בפני הטרור. מדינת ישראל היא המדינה המאוימת ביותר מכל מדינות העולם, ויחד עם זאת היא המקפידה מכולם שלא לפגוע בחפים מפשע. כל השוואה אובייקטיבית שתיעשה בין המאבק של מדינת ישראל בטרור לבין המאבקים המתנהלים או שהתנהלו בשנים האחרונות בקוסובו, עיראק, אפגניסטן, פקיסטן, סרי לנקה וצ'צ'ניה תצביע על כך שמדינת ישראל שומרת על סטנדרטים מוסריים גבוהים ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מצטרף למבקרים
צילום: פלאש 90
מומלצים