שתף קטע נבחר

גם סמנכ"ל קרייזלר מתקשה לשלם משכנתא

ג'ים פרס, סגנו של מנכ"ל ענקית הרכב האמריקנית, קנה בית ענק ולקח משכנתא בכשני מיליון דולר, אך החברה ביטלה לו את הבונוס וכעת הוא שקוע בחובות של כ-1.4 מיליון דולר ומנסה למכור את הבית

מיליוני אמריקנים מתקשים לשלם את המשכנתא בשל משבר הסאב-פריים. כעת, מצטרף אליהם שותף בכיר: ג'ים פרס, סגן מנכ"ל ענקית הרכב קרייזלר, שנטל בשנת 2007 משכנתא של כשני מיליון דולר, ומתקשה לשלם אותה.  

 

פרס קנה בית של שישה חדרים המשתרע על 640 מטרים בבירמינגהאם, פרוור של דטרויט. כדי לממן את רכישת הבית נטל הלוואה של כ-947,409 דולר מחברת משכנתאות והלוואה נוספת של 467 אלף דולר מאיגוד האשראי ווסטרן פדרל יוניון. שתי ההלוואות טרם הוחזרו ושני הגופים פתחו נגדו בהליכים משפטיים. לפי מקורות בפקידות הממשלתית של מדינת מישיגן, עומדים חובותיו של פרס על כ-1.4 מיליון דולר. 

 

הלך הבונוס, הלכה המשכנתא

במהלך 2008 נקלעה קרייזלר לקשיים, עד שבתחילת השנה הנוכחית הוכרזה כפושטת רגל ונזקקה לסיוע ממשלתי - ונמכרה לחברת פיאט. בעקבות הקשיים, פיטרה החברה אלפי עובדים והקפיאה את הבונוסים הנדיבים שחילקה לבכיריה - שעליהם ביסס פרס את תוכניתו לתשלום המשכנתא.

 

במכתב ששלח לווסטרן יוניון בנובמבר אשתקד נכתב כי: "בשל הסערה בענף המכוניות וחוסר הוודאות בקשר לבעלותינו בחברה, נדחתה בקשתי לקבלת בונוס. כיוון שכך, אהיה זקוק להלוואה על חשבון הבונוסים שאקבל בעתיד, על מנת להחזיר לכם את ההלוואות הקודמות שנטלתי". בקשתו של פרס נדחתה. פרס דיווח לאיגוד כי ניסה למחזר בבנקים את הלוואותיו, אך לא הצליח. 

 

לפי דיווח שפורסם על ידי הסניף המקומי של סוכנות הנדל"ן Sotheby, העמיד פרס את ביתו למכירה.

 

פרס הוא מבכירי תעשיית הרכב האמריקנית. הוא עבד במשך 37 שנה, מאז שנת 1970, בענקית הרכב היפנית טויוטה, ולבסוף מונה לראש החטיבה האמריקנית שלה. לפני שנתיים עבר לקרייזלר, ומונה לסגן המנכ"ל שלה וליועץ מיוחד להנהלתה. הוא היה אחד היחידים מבכירי החברה שחזרו לעמוד בראשה לאחר שנחלצה מפשיטת הרגל במאי השנה. עם זאת, מקורות שצוטטו בסוכנות הידיעות רוייטרס טוענים כי עתידו בחברה אינו ברור וכי נפוצו שמועות שעד נובמבר הוא יעזוב את התפקיד.

 

פרס סירב להגיב לידיעה. החברה סירבה להגיב בטענה שמדובר בעניין פרטי, וכך גם איגוד האשראי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרייזלר: ביטלו את הבונוסים
צילום: AFP
מומלצים